• Home
 • Jakie uchwyty wybrać do kuchni?

Jakie uchwyty wybrać do kuchni?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jakie uchwyty wybrać do kuchni?

Popularne uchwyty relingowe sprawdzą się praktycznie w każdej kuchni. Współgrają niemal z każdym rodzajem mebli. Są tak popularne szczególnie ze względu na swoją prostotę i duży wybór zróżnicowanych długości. Dzięki temu łatwo je dopasować do różnych frontów.

Jakie uchwyty do kuchni polecacie?

Spośród uchwytów REJS polecić tutaj można model FE9 lub FE6 - uchwyty wpuszczane delikatnie odstające od górnej części frontu. Warto też rozważyć uchwyty wpuszczane montowane na całej szerokości frontu. Mogą mieć podchwyt zarówno w dolnej części (FE2), jak i w górnej (FE3).

Jakie uchwyty do szafek w kuchni?

Na jakie uchwyty warto postawić w przypadku mebli w stylu prowansalskim? Śmiało możesz sięgnąć po ciepłe, pastelowe kolory. Jeśli natomiast zależy Ci na ożywieniu wnętrza, idealne będą fiolet, zieleń, pomarańcz. Jeśli chodzi o wzornictwo – warto zdecydować się na uchwyty relingowe, kołatki meblowe bądź gałki.

Jakie uchwyty do jasnych mebli kuchennych?

Do klasycznej białej kuchni warto wziąć pod uwagę uchwyty o prostym kształcie. Sprawdzą się tutaj modele w odcieniu chromu, satyny i aluminium. Do frezowanych szuflad i szafek ciekawym wyborem mogą okazać się uchwyty potocznie określane jako muszelki.

Jakie uchwyty do kremowych mebli kuchennych?

Te kremowe meble do kuchni w macie swoją stylistyką imitują strukturę drewna. Jasny brąz świetnie koresponduje z czernią blatów i srebrnymi uchwytami.

Czy uchwyty krawędziowe są wygodne?

Wygodne otwieranie i zamykanie Jednocześnie sprawia to, że nie wystają one na zewnątrz i nie rzucają się w oczy tak, jak tradycyjne rozwiązania. Stanowi to duże udogodnienie, szczególnie w pomieszczeniach o małej powierzchni, gdzie swoboda ruchu bywa mocno ograniczona.

Co zamiast uchwytów w kuchni?

Alternatywą dla klasycznych frontów z uchwytami są meble bezuchwytowe. Takie rozwiązanie jest uznawane za bardziej nowoczesne i eleganckie – zazwyczaj sięgają po nie miłośnicy modernizmu i minimalizmu. Gładkie fronty będą wyglądać perfekcyjnie, zwłaszcza te, wykończone na wysoki połysk.

Jakie uchwyty do frezowanych frontów?

Alternatywą są aluminiowe uchwyty w kształcie frezów zakuwane na fronty. Standardowo dostępne są w kolorze białym, czarnym i aluminium, Nie wyglądają one tak efektownie jak uchwyty frezowane w MDF natomiast ich zaletą jest to, że trudno je uszkodzić nawet nożem, garnkiem czy innym elementem wyposażenia kuchni.

Jakie uchwyty do szarych frontów?

Wybierając uchwyty do szafek kuchennych w kolorze szarym dobrze jest zwrócić uwagę na kolory takie jak złoty i czarny, ponieważ doskonale komponują się one z takimi frontami i stanowią niebanalny element ozdobny.

Jak rozmieścić uchwyty w szafkach kuchennych?

W przypadku szafek dolnych uchwyty montujemy w górnej części, w przypadku szafek górnych – na dole. Większość uchwytów (uchwyty gałkowe, klasyczne uchwyty do kuchni, relingi) są montowane na froncie, listwowe uchwyty do szafek na nim lub pod nim.

Jakie uchwyty do białych frontow?

Do białych frontów pasują również porcelanowe gałki, które dobrze sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylu vintage. Jeśli zależy Ci na wprowadzeniu do aranżacji nieco retro charakteru, zdecyduj się na porcelanowe uchwyty z niebieskim wzorem.

Jakie uchwyty do beżowych mebli?

Jeśli utrzymane są w odcieniach brązu, wtedy dobrym pomysłem będą dodatki w kolorach postarzałego złota czy też platynowego mosiądzu. W przypadku mebli białych lub delikatnie kremowych należy dobrać do nich akcesoria w odcieniu srebrnym.

Jakie gałki do szarych mebli?

Uchwyty do szafek czerwone będą doskonale pasować do szarych czy białych mebli. Możemy zdecydować się na drewniane lub ceramiczne gałki do szafek w tym kolorze albo wybrać mieniące się w słońcu kryształki. Taki detal na pewno odmieni wygląd naszych komód i regałów.

Jaki kolor frontów do małej kuchni?

Najczęściej do pomieszczeń o niewielkim metrażu poleca się jasną paletę barw. Mogą to być zatem delikatne beże, rozbielone szarości, ale również subtelne pastele. Standardem jest również biała zabudowa kuchenna.

Jakie są teraz modne meble kuchenne?

Jakie uchwyty do nowoczesnej kuchni?

Idealnie do tego nadają się uchwyty relingowe. Dużym powodzeniem w kuchni cieszą się również szklane elementy. Z tego wyjątkowego tworzywa często powstają całe fronty albo jedynie wstawki, które przybierają formę uchwytów.

Jakie uchwyty do frezowanych frontów?

Alternatywą są aluminiowe uchwyty w kształcie frezów zakuwane na fronty. Standardowo dostępne są w kolorze białym, czarnym i aluminium, Nie wyglądają one tak efektownie jak uchwyty frezowane w MDF natomiast ich zaletą jest to, że trudno je uszkodzić nawet nożem, garnkiem czy innym elementem wyposażenia kuchni.

Jakie uchwyty do mebli na wysoki połysk?

Prostym i szybkim rozwiązaniem będą z pewnością uchwyty relingowe. Cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Cechują się prostotą i dużym wyborem zróżnicowanych długości, dzięki czemu nie będzie problemu z dopasowaniem ich do naszych frontów mebli kuchennych.

Jakie uchwyty do szarych mebli kuchennych?

Wybierając uchwyty do szafek kuchennych w kolorze szarym dobrze jest zwrócić uwagę na kolory takie jak złoty i czarny, ponieważ doskonale komponują się one z takimi frontami i stanowią niebanalny element ozdobny.

Jak montować uchwyty krawędziowe?

Uchwyty krawędziowe montuje się do górnych krawędzi frontów szuflad lub do dolnych krawędzi frontów szafek wiszących. Ich profil może być półokrągły lub zaokrąglony. Tworzą one charakterystyczne zagłębienie, dzięki któremu możemy wygodnie chwycić front i otworzyć oraz zamknąć szafkę bądź szufladę.

Jak mierzyć uchwyty do mebli?

Zacznij od zmierzenia wewnętrznej część uchwytu (rozstaw otworów naszego uchwytu), następnie uzyskaną miarę zaznacz ołówkiem na froncie szafki, zaczynając od jej górnego brzegu. Długość wnętrza uchwytu będzie Twoim „punktem zero”.

Ile wystaje blat poza szafki dolne?

Większość specjalistów zaleca, by z przodu nawis blatu wynosił od około trzech do maksymalnie pięciu centymetrów. Będzie to wystarczająco dużo, by zakryć nie tylko fronty szuflad i dodatkowo wysunąć nieco jego krawędź, bez utrudniania dostępu do szafek.

Gdzie można kupić same fronty do szafek kuchennych?

Przy aranżowaniu wnętrza często pojawia się pytanie, gdzie można kupić fronty do szafek kuchennych? Najprostszą, nasuwającą się od razu, odpowiedzią jest sklep meblowy.

Jakie fronty do kuchni lakierowane czy matowe?

Jedni lubią nowoczesne meble lakierowane na wysoki połysk, inni zdecydowanie wolą mat. Błyszczące powierzchnie optycznie powiększają pomieszczenie - to ich największy atut. Z kolei maty pochłaniają światło - są za to zdecydowanie cieplejsze i delikatniejsze.

Co to są frezy w meblach?

Frezy ozdobne to elementy, które widnieją na frontach meblowych w różnym układzie. Mogą występować w formie pionowych lub poziomych pasków, wyżłobionych ramek – symetrycznych lub z dodatkowymi akcentami – misternych ornamentów, nieregularnych linii czy fal.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jakie uchwyty do szarych frontów?

Czy kazda klamka pasuje do kazdych drzwi?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Czy paleta euro jest odpadem?
 • Gdzie wyrzucić drewnianą paletę? Paleta drewniana - możesz oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ile kosztuje paleta euro w skupie? Czy paleta to opakowanie? W myśl art. 4 ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi palety drewniane zaliczamy do opakowań transportowych, które służą do dystrybucji i ochrony towaru. Co z paletami? To idealny budulec, z palet można...


 • Czy drewno z wycinki jest odpadem?
 • Odpowiedź: Najbardziej odpowiednim kodem odpadów drzew i krzewów z wycinki będą odpady o kodzie 17 02 01 – drewno z grupy odpadów 17 - Odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych). Takich odpadów nie można oddać do PSZOK.Czy drewno jest odpadem? jako odpady klasyfikować natomiast należy m.in. pozostał...


 • Co zrobić z resztek lameli?
 • Oczekiwaną alternatywą dla obrazów tapetowych mogą stać się przestrzenne dekoracje ścienne stworzone z lameli. Lamele ścienne to drewniane listwy ozdobne, z których możemy tworzyć estetyczne ozdoby symetryczne, jak i asymetryczne – o różnych długościach elementów, jak i odstępach między nimi.Co można zrobić z małych kawałków drewna? Niewielkie klocki drewna doskonale nadają się do wykonania breloc...


 • Co zjada stare drewno?
 • Najwięcej szkód wyrządzają larwy spuszczela pospolitego i kołatka domowego, inne, np. miazgowce, stukacz świerkowiec, drwalnik paskowany, występują rzadziej. Spuszczel pospolity zamieszkuje drewno drzew iglastych. Szkody powoduje larwa (jej wielkość dochodzi do 31 mm), która drąży gęste korytarze o średnicy 6 mm.Jakie zwierzęta jedza drewno? W różnych fazach rozkładu drewna zasiedlają je różne gat...


 • Z jakiego drewna zrobić lamele?
 • Najczęściej tworzy się je z drewna dębowego, sosnowego, bukowego czy jesiona. Możesz kupić również panele lamelowe wykonane z MDF lub polistyrenu.Z czego wykonane są lamele? Lamele - z jakich materiałów są wykonane? Zdecydowanie najpopularniejsze wybór to lamele drewniane. Najczęstszym wyborem jest zwłaszcza jesion i sosna, chociaż równie często można spotkać lamele dębowe. Te gatunki drewna cechu...


 • Jaki owad robi dziury w drewnie?
 • Kołatek domowy Chrząszcze składają jaja w szparach drewna, otworach czy pęknięciach i żerują zarówno w drewnie gatunków liściastych, jak i iglastych. Kołatek, który drąży drewno iglaste powoduje takie szkody w jego strukturze, że materiał kruszy się w dłoniach.Jaki owad robi dziury w drzewie? Termity i spuszczele: szkodniki drewna To spore chrząszcze z rodziny kózkowatych (liczni jej przedstawicie...


 • Czy opłaca się handlować drewnem?
 • Ile można zarobić na drewnie? Czy na drewnie da się zarobić? Istnieje stałe zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty z drewna. Kupując trak taśmowy macie pewność szybkiego zwrotu inwestycji. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy możecie zarabiać na obróbce drewna to odpowiedź jest prosta – tak! Co grozi za sprzedaż drewna? Ile kosztuje 1 metr sosny? Metr przestrzenny sosny w polan...


 • Czy mrówki jedzą drewno?
 • Owady drążące drewno wyłącznie w celu wykorzystania go jako kryjówki: mrówki z rodzaju gmachówka ( Camponotus sp. ) i hurtnica ( Lasius sp. ), skórnik słoniniec ( Dermestes lardarius L. )Co zjada stare drewno? Najpopularniejsze drewnojady Najwięcej szkód wyrządzają larwy spuszczela pospolitego i kołatka domowego, inne, np. miazgowce, stukacz świerkowiec, drwalnik paskowany, występują rzadziej. Spu...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas