• Home
 • Jakie są teraz modne drzwi wewnętrzne?

Jakie są teraz modne drzwi wewnętrzne?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jakie są teraz modne drzwi wewnętrzne?

Bez wątpienia aktualnie obowiązujące trendy wskazują, że modne i nowoczesne drzwi wewnętrzne to głównie modele w kolorze białym oraz te z okleiną imitującą naturalne drewno.

W tym roku coraz chętniej sięgać będziemy po neutralne kolory. Wnętrza naszych domów otulą barwy ziemi, delikatne beże, kremy i subtelne szarości. Te ostatnie idealnie wpisują się w charakter przestrzeni urządzonych w duchu przytulnego minimalizmu.

Jakie drzwi są teraz modne?

Jakie drzwi do nowoczesnego wnętrza?

Do takiego wystroju zdecydowanie najbardziej pasują drzwi z przeszkleniami w kształcie kwadratów lub prostokątów. Zaletą szybek w skrzydle jest możliwość doświetlenia ciemniejszych pomieszczeń, a ponadto przeszklenia dodają drzwiom lekkości i stanowią element dekoracyjny doskonale wpisujący się w nowoczesne aranżacje.

Jaki kolor drzwi jest modny?

Modny trend stanowi też biel – białe drzwi wewnętrzne rozświetlą pomieszczenie i sprawdzą się w licznych zestawieniach kolorystycznych – od stonowanych wnętrz w jasnych barwach po te bardziej wyraziste. Jeśli nie boimy się odważnych rozwiązań, warto postawić na coś bardziej oryginalnego.

Jakie drzwi są teraz modne?

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do domu?

Wybierając drzwi wewnętrzne kieruj się zasadą, że w pomieszczeniu powinny dominować maksymalnie 2-3 barwy. Co istotne, dopasowanie to dotoczy obu wnętrz, np. sypialni i salonu bądź przedpokoju, z którymi się łączy. Barwa drzwi wewnętrznych zawsze musi pasować do jakiegoś elementu: do ściany, podłogi lub mebli.

Jak wybrać drzwi do mieszkania?

Jeżeli w domu lub mieszkaniu znajduje się mały korytarz, który dodatkowo prowadzi do wielu pomieszczeń, najlepiej wybrać drzwi otwierane do wewnątrz. Z kolei w pomieszczeniu, w którym znajdują się blisko meble o dużych gabarytach, lepiej postawić na modele otwierane na zewnątrz.

Czy okna i drzwi muszą być w tym samym kolorze?

Zasada, którą stosowali projektanci, głosiła – jeśli okna są białe, to drzwi zewnętrzne też powinny takie być. Ten trend sprawdzał się dobrze, gdy cała stolarka stanowiła uzupełnienie elewacji domu. Warto zaznaczyć tutaj, że drzwi wejściowe białe to rozwiązanie nie tylko eleganckie, ale też bezpiecznie.

Jakie drzwi pasują do białych ścian?

Przy białych ścianach będzie to na przykład czarny, ale nie tylko – sprawdzą się też wszystkie intensywne barwy. Ciemne drzwi najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz, szczególnie jeśli znajdują się w nich dodatki w podobnej kolorystyce. Dla ciekawego efektu możesz wybrać kontrastujące listwę i ościeżnicę.

Jakie drzwi do białych ścian?

Najpopularniejszym, a także najbardziej uniwersalnym wyborem są drzwi w kolorze białym. Utarło się, że pasują niemal do wszystkiego – doskonale łączą się przecież z białymi obramowaniami okien i pasują do każdego koloru ścian, od śnieżnej bieli, przez delikatne szarości, aż po intensywne, barwne odcienie.

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej?

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej? Jeśli wybieramy podłogę dębową lub przypominającą słoje dębu, to drzwi z okleiną imitującą szlachetne, dębowe drewno okaże się strzałem w dziesiątkę.

Czy drzwi wewnętrzne powinny być takie same?

Drzwi powinny być tej samej wysokości, modelu i w jednakowym wykończeniu (materiał, klamki). Przyjęta jest również zasada, by drzwi różniły się od siebie tylko ewentualnie szerokością i stopniem przeszklenia. Są jednak sytuacje, gdy chcesz wybrać drzwi w innej okleinie niż reszta.

Czy białe drzwi są praktyczne?

Zdaniem wielu osób to bezpieczna i wygodna opcja. Jak się również okazuje, pod względem praktycznym, nie ustępują one modelom w innych odcieniach. Nie warto więc wierzyć tym, którzy twierdzą, że białe drzwi to strata pieniędzy. W rzeczywistości jest to bowiem udana inwestycja na wiele lat.

Jaki kolor drzwi do pokoju?

Ważne jest, by kolor drzwi korespondował z kolorem podłogi. Nie znaczy to wcale, że oba elementy wykończeniowe muszą być w tej samej tonacji. W nowoczesnym wnętrzu świetnie będą wyglądać drzwi kontrastujące kolorystycznie z podłogą, na przykład białe drzwi zestawione z orzechową podłogą.

Jaki wybrać kolor drzwi wejściowych?

Podstawowa zasada jest taka, że drzwi wejściowe powinny pasować do okien. Jeśli więc decydujemy się na białe okna, montujemy również białe drzwi, natomiast jeśli okna są drewniane lub drewnopodobne – to też takie drzwi dobieramy.

Jaki kolor drzwi do jasnej podłogi?

Jeśli nie wiesz, jakie drzwi będą odpowiednie, wybierz po prostu białe drzwi – pamiętaj, że zarówno futryna, jak i samo skrzydło drzwiowe powinny być utrzymane w takiej kolorystyce. To drzwi, które możesz śmiało wybrać do ciemnej podłogi – równie dobrze będą pasować także do jasnej drewnianej podłogi.

Jaki kolor drzwi do małego mieszkania?

Jeśli jest małe, postawmy na jasne drzwi: białe, szare lub w jasnych kolorach drewna. Dzięki temu optycznie powiększymy wnętrze. Ciemne drzwi wywołałyby odwrotny, przytłaczający efekt, zatem jeśli zależy nam na lekkości oraz przestronności, jasne kolory drzwi sprawdzą się znakomicie.

Jakie drzwi są teraz modne?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Przy zakupie, oprócz wymiaru światła otworu ościeżnicy, trzeba znać także grubość ściany, a przede wszystkim miejsce zamontowania zawiasów w ościeżnicy - od tego zależy, czy kupimy drzwi prawe czy lewe.

Jaki kolor drzwi wewnętrznych aranżacja wnętrz?

Ważne jest, by kolor drzwi korespondował z kolorem podłogi. Nie znaczy to wcale, że oba elementy wykończeniowe muszą być w tej samej tonacji. W nowoczesnym wnętrzu świetnie będą wyglądać drzwi kontrastujące kolorystycznie z podłogą, na przykład białe drzwi zestawione z orzechową podłogą.

Jaki kolor drzwi do białych okien?

Zgodnie z zasadą, że drzwi powinny pasować do okien, w przypadku białej stolarki okiennej warto jednak wybrać białe skrzydło drzwiowe.

Jaka okleina na drzwi jest najlepsza?

Laminat jest obecnie najtrwalszym materiałem jakim mogą być oklejane drzwi. Dużym atutem laminatu jest też możliwość wybarwiania go w różne odcienie drewna, przy jednoczesnej doskonałej imitacji jego struktury. Drzwi fornirowane – czyli okleinowane.

Czy warto kupić drzwi w markecie?

Niestety podstawową i główną wadą drzwi kupowanych w marketach jest ich niska jakość, która akurat w tego typu zakupach jest jednym z najważniejszych aspektów. W większości drzwi marketowe wykonane są ze słabej jakości płyty pokrytej okleiną.

Jaki kolor drzwi wejściowych do mieszkania w bloku?

Podstawowa zasada jest taka, że drzwi wejściowe powinny pasować do okien. Jeśli więc decydujemy się na białe okna, montujemy również białe drzwi, natomiast jeśli okna są drewniane lub drewnopodobne – to też takie drzwi dobieramy.

Jakie drzwi przylgowe czy bezprzylgowe?

Drzwi przylgowe charakteryzują się lepszą izolacją akustyczną, natomiast bezprzylgowe są bezpieczniejsze i mogą optycznie powiększać wnętrze.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jaką podloga do mebli dąb Artisan?

Jaka podłoga w kuchni do jasnych mebli?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Czy farba Magnat Ceramic jest dobra?
 • Polecam Magnat Ceramic. Farba bardzo dobrej jakości, świetnie kryje, szybko schnie i nie robią się na ścianie zacieki i tego typu rzeczy. Kolory mają fantastyczne, jest w czym wybierać, ja nie mogłam się zdecydować, ale w końcu wybrałam piękny i intensywny Naturalny Turkus. Warto spróbować nowego Magnata Ceramic.Czy farba ceramiczna jest dobra? Właściwości farby ceramicznej powodują, że bardzo dob...


 • Które farby mają dobrą paroprzepuszczalność czyli umożliwiają tzw oddychanie ścian?
 • Najlepszą paroprzepuszczalność wykazują pokrycia mineralne o strukturze mikroporowatej (silikatowe, silikonowe, silikatowo-silikonowe) i to one najczęściej stosowane są jako farby fasadowe. Ich wadą jest stosunkowo wąska paleta dostępnych kolorów, co spowodowane jest wysoką reaktywnością krzemu.Jakie farby są paroprzepuszczalne? Najlepszą paroprzepuszczalność wykazują pokrycia mineralne o struktur...


 • Jaki grunt pod farby ceramiczne?
 • Emulsja gruntująca marki Magnat w szczególności jest rekomendowana pod farby ceramiczne o zwiększonej plamoodporności. Poleca się ją do podkładowych wymalunków na podłożach wykonanych z cementu, gipsu i drewna, a także cementowo-wapiennych, drewnopochodnych oraz tapet wykonanych z włókna szklanego.Co lepsze farbą gruntującą czy grunt? Zasada jest taka: grunty stosujemy zawsze na nowe powierzchnie...


 • Jaka farba najlepsza zmywalna?
 • Wybór warto uzależnić od rodzaju pomieszczenia, w którym chcemy zastosować dany produkt. Najlepsza farba zmywalna do kuchni lub łazienki to emulsja ceramiczna – odporna nie tylko na mycie przy pomocy detergentów i innych środków chemicznych, ale także szorowanie szczotką.Jaka farba do zmywania? Najchętniej kupowanymi farbami do wnętrz, a dokładniej do ścian podatnych na zabrudzenia, są farby emuls...


 • Jak zamalować farbę zmywalną?
 • Jedną z równie skutecznych, chociaż nieco dłuższych metod na usuwanie farby lateksowej, jest użycie suszarki do włosów, która podgrzewa farbę i ułatwia zrywanie jej całymi płatami ze ścian. Należy stale podgrzewać ścianę, dlatego w tym systemie warto pracować w systemie na 4 ręce.Jak usunąć farbę zmywalną ze ściany? Jedną z równie skutecznych, chociaż nieco dłuższych metod na usuwanie farby lateks...


 • Czym umyć ściany pomalowane farba zmywalną?
 • W przypadku naprawdę silnych zabrudzeń użyj mydła malarskiego. Jest to specjalistyczny środek do mycia ścian. Pamiętaj, żeby po jego użyciu umyć ścianę czystą wodą.Czym najlepiej umyć ściany pomalowane farba zmywalną? Ściany malowane farbą emulsyjną można myć wodą z dodatkiem niewielkiej ilości detergentów. Spłukuje się je czystą wodą za pomocą gąbki. Jeśli jednak mamy obawy czy malarz prawidłowo...


 • Czy zmywalna farba do włosów niszczy włosy?
 • Zmywalna farba do włosów pozwala więc na szybkie farbowanie na dowolny odcień na krótki czas. Do tego takie produkty nie niszczą włosów i są całkowicie bezpieczne.Która farba do włosów najmniej niszczy włosy? Farba do włosów KHADI Khadi to jedna z najzdrowszych farb do włosów. Te indyjskie farby przygotowywane są wyłącznie z naturalnych składników, czego dowodem jest certyfikat BDIH. W składzie fa...


 • Czy trwała farba do włosów się zmywa?
 • Trwała farba do włosów nie zmywa się nawet pod wpływem częstego mycia, po prostu stopniowo schodzi wraz z ich naturalnym wzrostem. Jeśli zatem będziemy chcieli ponownie zmienić kolor, powinniśmy wybrać produkt w innym odcieniu.Ile utrzymuje się farba trwała? Najczęściej jednak przyjmuje się, że farbowanie bezpiecznie można powtórzyć po około dwóch miesiącach. Jeśli jednak planujemy farbować włosy...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas