• Home
 • Jakie podłogi są teraz modne?

Jakie podłogi są teraz modne?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jakie podłogi są teraz modne?

Świetnym pomysłem na podłogę jest posadzka cementowo-żywiczna lub mikrocementowa. To nowoczesne rozwiązanie wykończeniowe pozwala na osiągnięcie dizajnerskiego efektu stylistycznego oraz wyjątkowych właściwości użytkowych.

Co zamiast paneli na podłogę nowości?

Świetnym pomysłem na podłogę jest posadzka cementowo-żywiczna lub mikrocementowa. To nowoczesne rozwiązanie wykończeniowe pozwala na osiągnięcie dizajnerskiego efektu stylistycznego oraz wyjątkowych właściwości użytkowych.

Jakie są teraz modne panele podłogowe?

Jaki jest modny kolor paneli podłogowych?

Jakie są teraz modne panele podłogowe?

Co jest najtańsze na podłogę?

Farba do betonu to sposób na szybkie i tanie wykończenie podłogi, nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych. Jej zaletami są prostota stosowania, niski koszt oraz trwałe i estetyczne zabezpieczenie posadzki. Do malowania podkładu betonowego nie trzeba fachowców, więc oszczędzimy też na kosztach robocizny.

Co na podłogę tanio?

Tani remont podłogi przy pomocy okładzin winylowych Coraz większą popularnością cieszą się również panele oraz wykładziny winylowe. Można je bardzo szybko zamontować – większość paneli na zatrzask, a wykładziny oraz niektóre panele przyklejać do podłoża (dobrym rozwiązaniem są samoprzylepne).

Co wybrać na podłogę w salonie?

W salonie do wykończenia podłogi najlepiej sprawdzi się gres szkliwiony i nieszkliwiony. By mieć gwarancję jednolitej podłogi, warto wybrać płytki rektyfikowane. A może płytki przypominające wyglądem dywan lub terakotę? Taka podłoga sprawdzi się w dużym i przestronnych pomieszczeniach.

Jakie panele podłogowe wybrać do salonu?

W pomieszczeniach o niewielkim metrażu lub słabo nasłonecznionego sprawdzą się przede wszystkim jasne panele – pozwolą one rozjaśnić i optycznie powiększyć pokój. Z kolei do w dużym i dobrze nasłonecznionym salonie świetnie prezentować się będą zarówno jasne, jak i ciemne panele.

Jaką wybrać podłogę?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem stały się panele podłogowe lub nieco droższe deski podłogowe. Motyw drewna jest bardzo uniwersalny, dlatego świetnie pasuje zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych nowoczesnych. Drewno wprowadza do salonu wrażenie ciepła i przytulnego klimatu.

Czy warto kupić panele winylowe?

Opinie użytkowników na temat paneli winylowych są jak najbardziej pozytywne. Ich największą zaletą jest to, że można je bez problemu montować w każdym pomieszczeniu. Tutaj sprawdzi się również jako podłoga winylowa w kuchni lub łazience. Swoim wyglądem panele winylowe, nie odbiegają od naturalnych desek drewnianych.

Jakie panele jasne?

Jeżeli chodzi o jasne panele podłogowe laminowane, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na srebrne Krono Original Dąb Toskania, Krono Original Dąb Polski, czy też Krono Original Sublime Vario Dąb Craft Biały. To sprawdzone modele, które cechuje wysoka jakość i bardzo przystępna cena.

Co wybrać na podłogę w salonie?

Deski podłogowe lite i warstwowe, drewniany parkiet, płytki gresowe, panele laminowane i winylowe, betonowa wylewka i posadzka żywiczna – to tylko niektóre z oferowanych rozwiązań.

Co lepsze panele czy wykładzina?

Zaletą wykładzin dywanowych jest to, że są miłe w dotyku, miękkie, a więc np. amortyzują upadki naszych pociech. Zdecydowanie lepiej niż panele tłumią też odgłosy chodzenia, mają więc lepsze walory akustyczne. Łatwo je też rozłożyć, ale również zwinąć i przenieść w inne miejsce.

Co położyć na podłogę z desek?

Co położyć na starą podłogę drewnianą? Najlepiej panele lub parkiet. Wcześniej jednak należy dokładnie obejrzeć i odpowiednio przygotować posadzkę, dzięki czemu remont pójdzie gładko i unikniemy niemiłych niespodzianek w przyszłości.

Jakie są teraz modne panele podłogowe?

Jaki jest modny kolor paneli podłogowych?

Jaka podłoga najtrwalsza?

Wyjątkowo długą trwałością odznaczają się podłogi drewniane - klasyczny parkiet, deski podłogowe, panele drewniane. Tego typu nawierzchnie mogą przetrwać nawet 100 lat! Mniej wytrzymałe są panele podłogowe z materiałów drewnopochodnych.

Co zrobić z brzydką podłoga?

Jeśli Twoja podłoga nie jest dotknięta pleśnią i wilgocią, a na całej powierzchni utrzymuje się poziom, zamiast zrywać ją, jedynie nałóż na nią nowe pokrycie (użyj do tego np. linoleum lub korka) lub zmień jej kolor przy pomocy farby.

Jaka podłoga jest najcieplejsza?

Drewno uważa się za najcieplejszy materiał.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jaka podłoga jest najcieplejsza?

Jak tanim kosztem zrobić łazienkę?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Skąd się bierze kolor czarny?
 • Barwa czarna – najciemniejsza z barw. W teorii oznacza całkowity brak światła widzialnego odbijanego przez ciało przy oświetleniu dowolnym światłem widzialnym. W praktyce miejsce tak ciemne, że poprzez kontrast z resztą otoczenia nie można określić jego barwy z powodu niedoboru światła z tego kierunku.Z czego powstaje czarny kolor? Kolor czarny jest najciemniejszą z barw, powstaje przez połączenie...


 • Co daje kolor brązowy?
 • Barwa brązowa (brąz) – barwa tworzona przez zmieszanie mało intensywnych barwników: czerwonego z zielonym, pomarańczowego z niebieskim lub żółtego z fioletem.Jakie znaczenie ma kolor brązowy? Brązowy - symbolizuje zagrożone poczucie bezpieczeństwa, niepewność jutra, brak wiary w siebie i potrzebę stabilizacji; także osłabienie i niskie ciśnienie. Czy zieleń pasuje do brązu? Postaw na ukojenie z ko...


 • Komu pasuje ciepły brąz?
 • Komu pasuje ciepły brąz? Ciepły brąz jest najlepszy dla osób z ciemniejszą karnacją o cerze w żółtych, beżowych i brzoskwiniowych odcieniach. Pasuje zarówno do ciemniejszej, jak i jaśniejszej oprawy oczu i tęczówkach w kolorze brązowym, zielonym lub granatowym.Komu pasuje ciemny brąz? Duże znaczenie ma przede wszystkim odcień brązu lub czerni. Takie kolory pasują przede wszystkim osobom o ciemniej...


 • Jak wygląda ciepły brąz?
 • Ciepły brąz łączy intensywny brązowy kolor i złociste refleksy, które tworzą wrażenie ciepłego, naturalnego odcienia. Kolor ten jest jednym z najpopularniejszych, ponieważ bardzo dobrze pokrywa siwe włosy, a także nadaje głębi włosom brązowym. Co ważne, ciepły brąz można uzyskać także za pomocą naturalnych składników.Jaki to kolor ciepły brąz? Ciepły jasny brąz Jasny ciepły brąz może na pierwszy r...


 • Czego symbolem jest brąz?
 • Jako podstawowa barwa ziemi, kolor brązowy kojarzony jest ze stabilizacją, pragmatyzmem i stałością. Osoby preferujące go, postrzegane są jako praktyczne, wewnętrznie uporządkowane i pomocne. Porównywane są do skały, która chroni, broni i przywraca naturalny porządek.Co symbolizuje kolor brązowy? Brązowy - symbolizuje zagrożone poczucie bezpieczeństwa, niepewność jutra, brak wiary w siebie i potrz...


 • Jaki odcień brązu wybrać?
 • Do zimnej (jasnej) karnacji pasują chłodne odcienie brązu, które sprawią, że oczy będą przykuwać uwagę. Z kolei do ciepłej, ciemniejszej cery dobieraj ciepły albo miedziany brąz, odcienie rudości i miedzi.Komu nie pasują ciemne włosy? Najtrudniejszych kolorem są zdecydowanie czarne włosy, które nie są najlepszym wyborem wielu przypadkach. Powinniśmy ich unikać, jeśli mamy bardzo jasną cerę, jasną...


 • Co znaczy brązowy?
 • Brązowy - symbolizuje zagrożone poczucie bezpieczeństwa, niepewność jutra, brak wiary w siebie i potrzebę stabilizacji; także osłabienie i niskie ciśnienie.Co jest koloru brazowego? Barwa brązowa (brąz) – barwa tworzona przez zmieszanie mało intensywnych barwników: czerwonego z zielonym, pomarańczowego z niebieskim lub żółtego z fioletem. Kiedy brakuje kontrastu z innymi barwami, może być postrzeg...


 • Która barwa lepsza ciepła czy zimną?
 • Żarówki o barwie ciepłej dobrze się sprawdzą w pomieszczeniach w których chcesz odpocząć czy zrelaksować się. Żarówki o barwie neutralnej oraz zimnej sprawdzą się w pomieszczeniach wymagających naszej koncentracji.Czym się różni barwa ciepła od zimnej? Wyrażana jest w Kelwinach (K). Zwyczajowo światło białe dzieli się na ciepłe, neutralne oraz zimne. Światło ciepłe, o barwie zbliżonej do żółtego,...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas