• Home
 • Jakie meble do białej podłogi?

Jakie meble do białej podłogi?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jakie meble do białej podłogi?

Biała podłoga doskonale się sprawdza w kuchni, a wtedy szafki kuchenne z ciemnego drewna, nadaje wnętrzu kuchni naturalności, lekkości i łagodności. Biała podłoga sprawdza się również w małych kuchniach, tworząc czyste, jasne pomieszczenie, i ładnie to wygląda, kiedy meble kuchenne są w jasnych kolorach.

Co pasuje do białej podłogi?

Co pasuje do takiej podłogi? Miłośnicy stylu nowoczesnego mogą wybrać biały narożnik oraz inne meble i dodatki w tym samym kolorze. Taka podłoga równie dobrze sprawdzi się we wnętrzach eklektycznych łączących różne style – elementy szarości i odcienie fioletu świetnie się z nią komponują.

Jakie meble pasują do jasnej podłogi?

Kolor mebli do jasnej podłogi warto więc dobierać, kierując się prostą zasadą aranżacyjną – powinny być one o 2 stopnie ciemniejsze niż barwa posadzki. Ciemne szafy czy meble kuchenne będą wspaniale komponować się z jaśniejszą podłogą, a całości idealnie dopełnią ściany o średnio nasyconym odcieniu.

Jaki kolor mebli do dębowej podłogi?

Odcień podłogi i mebli – zasady Jeśli nasze meble są ciemne, podłogi powinny być jaśniejsze. Jeśli wybierzemy meble dębowe w kolorze naturalnym, to mamy większe możliwości. Sprawdzą się bowiem zarówno podłogi w odcieniach jasnych, rozbielanych, jak i ciemne.

Jakie meble do jasnej drewnianej podłogi?

Polecane meble drewniane Warto postawić na naturalne kolory, nawiązujące przede wszystkim do drewna. Ciemny brąz, czy odcienie szarości sprawdzą się w bardziej klasycznych wnętrzach. Nie staną się tak intensywną dekoracją, jak meble w kolorze czerwonym, ale będą stanowiły wyraźnie kontrastujący akcent.

Jaki dywan na białą podłogę?

W przypadku białego bądź kremowego wykończenia podłogi warto postawić na ciemniejszy odcień dywanu. W ten sposób pomieszczenie będzie wydawać się ciekawsze oraz wyraźniejsze. Podobną zasadą należy kierować się, gdy elementy są jednolite bądź wzorzyste.

Czy białą podłoga jest praktyczną?

Biała podłoga w salonie zachwyca uniwersalnym charakterem i neutralnością – pięknie uzupełnia wnętrza zaaranżowane zarówno w jasnych, jak i w ciemnych barwach. Doskonale sprawdza się w pokoju dziennym, niezależnie od tego, czy jest wykonana z paneli laminowanych, czy z naturalnego drewna.

Jak dobrać kolor paneli do mebli?

⚬ Jeśli ściany i podłogi są raczej ciemne, to meble powinny być jasne. ⚬ Stawiając na panele podłogowe białe i jasne ściany, dużo lepiej wybrać nieco bardziej wyraziste szafy i dodatki. ⚬ W sytuacji, gdy ściany mocno kontrastują z podłogą bezpieczniej dobrać meble pod kolor paneli.

Jakie kolory do białej podłogi?

Klasyczną białą podłogę można połączyć z ciepłym odcieniem ciemniejszego drewna, to stworzy ciekawy kontrast i zmiękczy kolory dopasowane do białej podłogi. Oczywiście ostateczny wybór należy do nas. Możemy również dopasować kolor mebli i podłogi do naszej osobowości i naszego charakteru.

Jak dobrać kolor mebli?

Ogólna zasada mówi, żeby do jasnych mebli dobierać ciemniejszą farbę, a do ciemnych, np. brązowych – biały kolor ścian. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się tymi zestawieniami i dobierać kolorystykę zgodnie z naszymi upodobaniami.

Co pasuje do dębowej podłogi?

Naturalna barwa dębu współgra zarówno z ciepłymi beżami, chłodnymi bielami i błękitami, intensywnymi pomarańczami, jak również ciemnymi zieleniami oraz grafitami.

Jakie meble do podłogi dąb?

W takiej sytuacji najlepszą opcją będą białe lub delikatnie kremowe meble, które pozwolą na uzyskanie odpowiedniego balansu w aranżacji. Podłoga dębowa to doskonała opcja do każdego domu czy mieszkania. Co więcej, drewno tego rodzaju można wkomponować zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji.

Jakie kolory pasują do dębu?

Drewno dębowe świetnie współgra ze sporą ilością kolorów – mogą być to zarówno intensywne kolory jak i te delikatniejsze. Meble dębowe dobrze wyglądają w połączeniu z ciemnymi brązami, butelkową zielenią, kolorem bordowym. Z drugiej strony – świetnie współgrają z jasnymi beżami oraz pastelami.

Jaka kanapa do jasnej podłogi?

- Do jasnej kolorystyki ścian idealnie pasują głębokie odcienie zieleni i niebieskiego: butelkowa lub granatowa sofa, indygo morski błękit, przygaszona zieleń, khaki - tak stworzysz modną aranżację salonu w stylu vintage lub nowoczesnym (wszystko zależy od dekoracji ścian i rodzaju kanapy, jaką wybierzesz).

Jakie meble kuchenne do jasnej podłogi?

Jasna podłoga w kuchni najlepiej sprawdzi się w roli tła dla mebli i wyposażenia o prostych, czystych formach i kolorach. Urządzając kuchnię z podłogą białą, jasnoszarą lub o barwie écru, warto unikać natłoku dodatków, przesadnych ornamentów czy bogato zdobionych frontów szafek, które mogłyby ją za bardzo przytłoczyć.

Jaki kolor mebli kuchennych do jasnej podłogi?

Jaki kolor podłogi do jasnych mebli? Stosując powyższą zasadę do jasnych mebli można wybrać ciemną podłogę. takie połączenie kolorów sprawia, że wnętrze robi się eleganckie i stylowe. Do jasnych lub białych mebli warto wybrać deski Dąb Jungle - w tonacji ciepłej lub Jesion Country - w tonacji chłodnej.

Jakie kolory do białej podłogi?

Klasyczną białą podłogę można połączyć z ciepłym odcieniem ciemniejszego drewna, to stworzy ciekawy kontrast i zmiękczy kolory dopasowane do białej podłogi. Oczywiście ostateczny wybór należy do nas. Możemy również dopasować kolor mebli i podłogi do naszej osobowości i naszego charakteru.

Jaki kolor ścian do białej podłogi?

Do białych ścian pasują i jasne i ciemne odcienie podłóg. Mogą być szare, czarne, brązowe, a nawet białe.

Jaki kolor dywanu do jasnych paneli?

Jaki dywan do jasnych paneli lub białej podłogi? Dywan do koloru podłogi często dobiera się na zasadzie kontrastu, czyli jasny dywan na ciemną podłogę i na odwrót – ciemny dywan na jasną podłogę.

Jaki dywan na biale plytki?

Jasna podłoga + jasny dywan W takim przypadku jedyną rozsądną opcją jest zastosowanie jasnego dywanu, by tego efektu nie zniweczyć. Warto jednak unikać efektu zlewania się jednej i drugiej powierzchni. Dywan może więc być np. beżowy lub pastelowy, albo taki jak podłoga, ale w innym odcieniu.

Jaki kolor sofy pasuje do białych mebli?

W białym wnętrzu sprawdzi się wiele intensywnych kolorów mebli wypoczynkowych, m.in. bordo, granat, butelkowa zieleń, musztarda, głębokie odcienie żółtego, niebieski. Wystarczy spojrzeć na sofę Judy o wyrazistym, żółtym kolorze – Salsa Curry. Mocne barwy sprawiają, że białe wnętrza nabierają życia.

Jakie panele do nowoczesnego wnętrza?

Tutaj lepiej sprawdzą się panele imitujące surowy beton lub takie, które przypominają płytki. Jeśli podłoga w naszym nowoczesnym wnętrzu ma jednak nadal pozostać drewniana, popatrzmy na panele podłogowe imitujące drewno, utrzymane w szarych odcieniach.

Czy drzwi muszą być w kolorze podłogi?

Najbezpieczniejszym sposobem na dobór drzwi i podłogi jest reguła podobieństwa. Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać, pomyśl też o podłodze. Warto bowiem zdecydować się na zachowanie obu tych elementów w tej samej barwie i o tej samej fakturze.

Jakie panele podłogowe jasne czy ciemne?

W pomieszczeniach o niewielkim metrażu lub słabo nasłonecznionego sprawdzą się przede wszystkim jasne panele – pozwolą one rozjaśnić i optycznie powiększyć pokój. Z kolei do w dużym i dobrze nasłonecznionym salonie świetnie prezentować się będą zarówno jasne, jak i ciemne panele.

Jaki kolor do jasnych paneli?

Jaki kolor ścian do niej pasuje? Naturalne odcienie drewna pięknie komponują się jasnymi, neutralnymi barwami na ścianach – bielą, miętą, rozbielonym fioletem i innymi pastelami.

Jak łączyć kolory podłóg?

Podczas zakupu materiałów należy je skomponować, aby kontrastowały one ze sobą lub były z tej samej palety kolorystycznej. Nie jest zalecane zestawienie dwóch wykończeń podłogowych o podobnej fakturze i barwie.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jak dobrać meble do podłogi?

Jakie drewno pasuje do orzecha?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Co zrobić gdy nie można zamknąć okna uchylnego?
 • Aby rozwiązać ten problem, wystarczy docisnąć róg skrzydła do ościeżnicy podczas przekręcania klamki. Ta prosta czynność najczęściej wystarcza. Jeśli okno nadal się nie zamyka, najbezpieczniej będzie zasięgnąć rady serwisanta.Jak zamknac uchylne okno? Okno zawisło na jednym zawiasie Przy otwartej kwaterze dociśnij okno przy górnym zawiasie. Druga osoba w tym czasie powinna nacisnąć blokadę obrotu...


 • Co to znaczy okna rozwierno uchylne?
 • Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym okuciem jest okucie rozwierno-uchylne. To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie tylko całkowicie otwierasz skrzydło okienne (lewe lub prawe zawiasy), ale możesz także odchylać okno w razie potrzeby. Przerywane linie wskazują kierunek otwierania okna.Jak sprawdzić czy okno jest uchylne? Warto także sprawdzić, czy okna nie wymagają regulacji – wystarczy je otwor...


 • Jak otworzyc okno na klucz?
 • Jednak bez doświadczenia, najlepiej jeżeli zrobią to dwie osoby. Przy otwartej kwaterze należy docisnąć ją ręką przy górnym zawiasie. Druga osoba jedną ręką naciska blokadę obrotu klamki – to taki element na listwie okuciowej kwatery na wysokości klamki, który przy otwarciu kwatery odchyla się na bok.Jak odblokowac zamek w oknie? Jednak bez doświadczenia, najlepiej jeżeli zrobią to dwie osoby. Prz...


 • Jak otworzyć okno plastikowe z zewnątrz?
 • Najczęstszymi przyczynami blokady okna uchylnego są zepsuta klamka, źle działające prowadnice, zepsuta rozwórka i brak regulacji okuć. Często te problemy można rozwiązać samodzielnie, lecz w trudniejszych przypadkach warto poprosić o pomoc specjalistę.Dlaczego nie mogę otworzyć okna plastikowego? Najczęstszymi przyczynami blokady okna uchylnego są zepsuta klamka, źle działające prowadnice, zepsuta...


 • Jaka przenikalność cieplna okien?
 • Już w przyszłym roku wchodzą w życie zmienione warunki techniczne, jakie muszą spełniać domy jednorodzinne w Polsce. Nowy standard zakłada między innymi, że współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może przekroczyć wartości 0,9 W/m2K. Jaki jest dobry współczynnik przenikania ciepła? Im mniejszy jest jego wartość, tym mniejsze są straty ciepła, a dana przegroda jest lepszym izola...


 • Kiedy okna nadaja się do wymiany?
 • Pokazuje on natężenie dźwięku w pomieszczeniu. Norma dla mieszkań wynosi 30 dB w nocy i 40 dB w dzień. Jeśli w Twoim mieszkaniu te wartości są przekroczone, to znak, że należy się rozejrzeć za nowymi oknami. Już zwykłe okna obniżają natężenie dźwięku o 30-32 dB, a dźwiękoszczelne nawet o 35-36 dB.Co ile lat trzeba wymieniać okna? Dobrej jakości okna PVC są bardzo wytrzymałe i powinny służyć nam po...


 • Co ile wymienia się okna plastikowe?
 • Dobrej jakości okna PVC są bardzo wytrzymałe i powinny służyć nam ponad dwadzieścia lat, a niejednokrotnie o wiele dłużej. Na ich stan wpływa kilka czynników – warunki atmosferyczne, sposób użytkowania oraz co bardzo ważne – montaż okna.Jaka jest żywotność okien plastikowych? Okna plastikowe zawdzięczają swoją popularność wielu zaletom które posiadają. Okna te są bowiem nie tylko niezwykle odporne...


 • Jaka jest trwałość okien drewnianych?
 • Szacuje się, że mogą przetrwać nawet ponad 100 lat, choć o tym, jak długo wytrzymują okna drewniane decyduje m.in. rodzaj drewna, z jakiego zostały wykonane. Okna z twardego drewna (np. dębowego) są bardziej trwałe niż okna z drewna iglastego (np.Kiedy wymienić okna drewniane? okna uległy zużyciu lub zostały uszkodzone; okna są nieszczelne (z powodu ich złej jakości lub błędnego zamontowania) lub...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas