• Home
 • Jakie kolory do białej podłogi?

Jakie kolory do białej podłogi?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jakie kolory do białej podłogi?

Równie dobrą, a przy tym bezpieczną opcją będą jasne i pastelowe kolory ścian – takie połączenie zapewni efekt lekkości i świeżości. Z jasnym drewnem na podłodze świetnie skomponuje się np. kolor miętowy na ścianie, pudrowy róż czy pastelowy błękit. Podobnymi wskazówkami można się kierować w przypadku białej podłogi.

Co pasuje do białej podłogi?

Co pasuje do takiej podłogi? Miłośnicy stylu nowoczesnego mogą wybrać biały narożnik oraz inne meble i dodatki w tym samym kolorze. Taka podłoga równie dobrze sprawdzi się we wnętrzach eklektycznych łączących różne style – elementy szarości i odcienie fioletu świetnie się z nią komponują.

Jaki kolor do jasnych paneli?

Jaki kolor ścian do niej pasuje? Naturalne odcienie drewna pięknie komponują się jasnymi, neutralnymi barwami na ścianach – bielą, miętą, rozbielonym fioletem i innymi pastelami.

Jaki kolor ścian do białej podłogi?

Do białych ścian pasują i jasne i ciemne odcienie podłóg. Mogą być szare, czarne, brązowe, a nawet białe.

Jaki kolor mebli do dębowej podłogi?

Odcień podłogi i mebli – zasady Jeśli nasze meble są ciemne, podłogi powinny być jaśniejsze. Jeśli wybierzemy meble dębowe w kolorze naturalnym, to mamy większe możliwości. Sprawdzą się bowiem zarówno podłogi w odcieniach jasnych, rozbielanych, jak i ciemne.

Jaki kolor ścian do białej podłogi?

Do białych ścian pasują i jasne i ciemne odcienie podłóg. Mogą być szare, czarne, brązowe, a nawet białe.

Jaki dywan na białą podłogę?

W przypadku białego bądź kremowego wykończenia podłogi warto postawić na ciemniejszy odcień dywanu. W ten sposób pomieszczenie będzie wydawać się ciekawsze oraz wyraźniejsze. Podobną zasadą należy kierować się, gdy elementy są jednolite bądź wzorzyste.

Czy białą podłoga jest praktyczną?

Biała podłoga w salonie zachwyca uniwersalnym charakterem i neutralnością – pięknie uzupełnia wnętrza zaaranżowane zarówno w jasnych, jak i w ciemnych barwach. Doskonale sprawdza się w pokoju dziennym, niezależnie od tego, czy jest wykonana z paneli laminowanych, czy z naturalnego drewna.

Jak łączyć kolory podłóg?

Podczas zakupu materiałów należy je skomponować, aby kontrastowały one ze sobą lub były z tej samej palety kolorystycznej. Nie jest zalecane zestawienie dwóch wykończeń podłogowych o podobnej fakturze i barwie.

Jakie meble pasują do jasnej podłogi?

Kolor mebli do jasnej podłogi warto więc dobierać, kierując się prostą zasadą aranżacyjną – powinny być one o 2 stopnie ciemniejsze niż barwa posadzki. Ciemne szafy czy meble kuchenne będą wspaniale komponować się z jaśniejszą podłogą, a całości idealnie dopełnią ściany o średnio nasyconym odcieniu.

Jak wybrać kolor podłogi?

Bezpieczniej jest zdecydować się na ciepłe beże i écru. Warto też pokusić się o głęboki, mocny kolor na jednej lub dwóch ścianach. Odpowiednio skierowany punktowy strumień światła w teatralny sposób wydobędzie z tła wybrany detal.

Jak łączyć kolory ścian z podłoga?

Ciemną podłogę najlepiej połączyć z jasnymi ścianami w tonacji rozbielonych pasteli lub beży. Można też pokusić się o pomalowanie jednej lub dwóch ścian w ciemniejszym odcieniu i zrównoważenie ich jaśniejszą kolorystyką. Takie połączenie musi zostać dobrze przemyślane.

Jaki kolor ścian do białych płytek?

Biel świetnie prezentuje się z wszelkimi odcieniami łagodnych, niejaskrawych pasteli – od piaskowych, różowych i morelowych poprzez delikatne błękity, seledyny, miętę i fiołki.

Jaki kolor pasuje do jasnego drewna?

Do jasnego drewna pasują pastele – pudrowy róż, jasny błękit czy subtelny oranż. Możesz wybrać także subtelną zieleń, ale bądź ostrożny z odcieniami żółtego – mogą sprawić, że drewniane meble i żółtawe ściany zleją się ze sobą.

Co pasuje do dębowej podłogi?

Naturalna barwa dębu współgra zarówno z ciepłymi beżami, chłodnymi bielami i błękitami, intensywnymi pomarańczami, jak również ciemnymi zieleniami oraz grafitami.

Jakie kolory pasują do dębu?

Drewno dębowe świetnie współgra ze sporą ilością kolorów – mogą być to zarówno intensywne kolory jak i te delikatniejsze. Meble dębowe dobrze wyglądają w połączeniu z ciemnymi brązami, butelkową zielenią, kolorem bordowym. Z drugiej strony – świetnie współgrają z jasnymi beżami oraz pastelami.

Jaki kolor paneli pasuje do białych mebli?

Na zasadzie podobieństwa – jasna podłoga do białych mebli Chcąc wzmocnić efekt jasnego i przestronnego wnętrza, przy doborze podłogi do białych mebli sięgnąć można po zbliżone do bieli kolory, np. ecru, beże czy jasne szarości.

Jakie meble pasują do jasnej podłogi?

Kolor mebli do jasnej podłogi warto więc dobierać, kierując się prostą zasadą aranżacyjną – powinny być one o 2 stopnie ciemniejsze niż barwa posadzki. Ciemne szafy czy meble kuchenne będą wspaniale komponować się z jaśniejszą podłogą, a całości idealnie dopełnią ściany o średnio nasyconym odcieniu.

Jaki kolor mebli do białej podłogi?

Biała podłoga doskonale się sprawdza w kuchni, a wtedy szafki kuchenne z ciemnego drewna, nadaje wnętrzu kuchni naturalności, lekkości i łagodności. Biała podłoga sprawdza się również w małych kuchniach, tworząc czyste, jasne pomieszczenie, i ładnie to wygląda, kiedy meble kuchenne są w jasnych kolorach.

Jaki kolor podłogi do białych mebli?

Dobór podłogi do białych mebli – najważniejsze zasady. Niezależnie od rodzaju oraz stylu wnętrza, jasne meble zawsze dobrze wypadają na tle podłogi drewnianej. Naturalne dębowe deski z ich oryginalną strukturą i niepowtarzalnym rysunkiem drewna idealnie komponują się z bielą.

Jaki kolor ścian do białej podłogi?

Do białych ścian pasują i jasne i ciemne odcienie podłóg. Mogą być szare, czarne, brązowe, a nawet białe.

Jakie meble do białej podłogi?

Jeśli postawiliście na białe podłogi i jasne ściany, warto zainwestować w meble o ciekawych kolorach, które ożywią pomieszczenie. Nie mamy tutaj na myśli mebli typu komody, czy szafy, ale meble tapicerowane, typu fotele, łóżka, czy sofy.

Jaki kolor dywanu do jasnych paneli?

Jaki dywan do jasnych paneli lub białej podłogi? Dywan do koloru podłogi często dobiera się na zasadzie kontrastu, czyli jasny dywan na ciemną podłogę i na odwrót – ciemny dywan na jasną podłogę.

Jaki dywan do dębowej podłogi?

Przykładem może być wykładzina w odcieniu taupe lub popielatym, która odnajdzie się we wnętrzach skandynawskich oraz współczesnych. Z kolei do podłóg w chłodnym odcieniu szarości rekomendowany jest dywan w kolorze zielonym, turkusowym, liliowym, miętowym oraz różowym.

Jak polaczyc dwie rozne podłogi?

Miejsce łączenia posadzek powinno być jak najbardziej płaskie, zrównane z powierzchnią podłogi i jak najmniej widoczne. W wielu przypadkach przydatne okażą się specjalne listwy podłogowe. Efekt połączenia posadzek można popsuć przez nieumiejętne dobranie dwóch różnych materiałów lub ich nietrafne zestawienie.

Czy podłoga taka sama w całym domu?

Taka sama podłoga w całym domu wpłynie też na mniejsze zużycie materiału. Jest wtedy większa możliwość jego wykorzystania w kolejnych pomieszczeniach. Decydując się na różnorodne parkiety w każdym wnętrzu, w efekcie końcowym zostanie Ci kilka sztuk desek z danej serii, których najprawdopodobniej nie wykorzystasz.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jakie panele do bialego pokoju?

Jakie panele pod białe meble?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jaki kod ma kolor czarny?
 • „Zwykły” czarny opisujemy w przestrzeni CMYK wartościami C = 0, M = 0, Y = 0 i K = 100. W przypadku Rich Black są to C = 60, M = 60, Y = 60, K = 100. Te wartości mogą różnić się w zależności od maszyny i w innych drukarniach możecie usłyszeć o liczbach z przedziału 40-70.Jaki czarny CMYK? „Zwykły” czarny opisujemy w przestrzeni CMYK wartościami C = 0, M = 0, Y = 0 i K = 100. W przypadku Rich Black...


 • Co się odpowiada na Danke?
 • Kiedy to Tobie ktoś dziękuje, możesz odpowiedzieć: Gern geschehen. - Nie ma za co. Nichts zu danken!Jak odpowiedzieć na pytanie Wie geht es dir? Wie geht es Dir? Dobrze, dziękuję. Gut, danke. Jak Niemcy mowia cześć? Guten Tag! (Guten) Tag! Dlaczego Niemcy mówią Mahlzeit? „Mahlzeit” (Smacznego!) Termin ten zakorzenił się jako pozdrowienie podczas przerwy obiadowej i oznacza tyle co „Smacznego!”, al...


 • Jak sprawdzić kod koloru?
 • Czarna wlepka lub tabliczka z oznaczeniem koloru najczęściej umieszczona jest na słupku drzwi kierowcy. Jeśli jej tam nie będzie sugerujemy dokładnie przeszukać przestrzeń pod maską samochodu. Kod koloru to zwykle 3 lub 4 cyfry.Jak sprawdzić kod szesnastkowy koloru? Graficy doskonale wiedzą jak: używając tzw. kroplomierza, pipety lub selektora kolorów. W przypadku kolorów na stronie internetowej n...


 • Jaki numer ma kolor biały?
 • To bardzo proste! Wystarczy, że otworzysz Painta i wkleisz do niego pobraną grafikę. Potem wyszukaj narzędzie “selektor kolorów” (pipeta) i zaznacz kolor. Kolor pojawi się na górze, wystarczy, że klikniesz, by mieć dostęp do notacji RGB.Jak sprawdzić ID koloru? To bardzo proste! Wystarczy, że otworzysz Painta i wkleisz do niego pobraną grafikę. Potem wyszukaj narzędzie “selektor kolorów” (pipeta)...


 • Jaki to jest kolor Pąsowy?
 • Kolor pąsowy z kodem koloru szesnastkowym #ff3800 jest odcieniem czerwono-pomarańczowy. W kolorze RGB model #ff3800 składa się z 100% czerwonego, 21.96% zielonego i 0% niebieskiego.Jakie są nazwy kolorów? Powyższy schemat, choć nieścisły, odnosi się także do języka polskiego, w którym wyróżniamy tyle samo podstawowych nazw barw co w języku angielskim: biały, czarny, czerwony, żółty, zielony, niebi...


 • Co to są kolory hex?
 • Kolory HEX, czyli #XXYYZZ Format kolorów heksadecymalnych opiera się o trzy kolory podstawowe: czerwony, zielony i niebieski (Red, Green, Blue). Powyższe oznaczenie #XXYYZZ określa się jako #RRGGBB (pierwsze litery angielskich nazw kolorów).Co to jest kolor hex? Zapis hexadecymalny kolorów – kody hex kolorów W projektach graficznych, które są wykorzystywane w mediach cyfrowych, czyli w internecie,...


 • Jak się pisze po niemiecku żółty?
 • Zielony – Grün, przykład w zdaniu: Gras ist grün. Pomarańczowy – Orange, przykład w zdaniu: Das Buch ist orange. Fioletowy – Violett, przykład w zdaniu: Der Wachsmalstift ist violett. Różowy – Rosa, przykład w zdaniu: Der Ballon ist rosa.Jak po niemiecku jest zielony? Zielony – Grün, przykład w zdaniu: Gras ist grün. Pomarańczowy – Orange, przykład w zdaniu: Das Buch ist orange. Fioletowy – Violet...


 • Co to znaczy po niemiecku Danke szyn?
 • Danke schön. [Danke szyn.] Dziękuję bardzo.Co to znaczy Danke szyn? Danke schön. [Danke szyn.] Dziękuję bardzo. Jak się pisze Danke schön? (Applaus) Danke schön. (Brawa) Dziękuję. ~~~ Danke schön. Dobrze, dziękuję. Co to jest Danke? dziękuję [bardzo]! danke [sehr]! dziękuję uprzejmie! danke sehr [ o. Jak się pisze po niemiecku dziękuję? vielen Dank! dziękuję bardzo! vielen Dank für den netten Aben...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas