• Home
 • Jak zrobić tanim kosztem podłogi?

Jak zrobić tanim kosztem podłogi?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jak zrobić tanim kosztem podłogi?

Tani remont podłogi przy pomocy okładzin winylowych Coraz większą popularnością cieszą się również panele oraz wykładziny winylowe. Można je bardzo szybko zamontować – większość paneli na zatrzask, a wykładziny oraz niektóre panele przyklejać do podłoża (dobrym rozwiązaniem są samoprzylepne).

Czym najtaniej pokryć podłogę?

Farba do betonu to sposób na szybkie i tanie wykończenie podłogi, nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych. Jej zaletami są prostota stosowania, niski koszt oraz trwałe i estetyczne zabezpieczenie posadzki. Do malowania podkładu betonowego nie trzeba fachowców, więc oszczędzimy też na kosztach robocizny.

Czym przykryć stara podłogę?

Jeżeli stara drewniana podłoga jest bardzo nierówna i rozeschnięta, możesz śmiało pokryć ją specjalną masą wykonaną z piasku i żywicy epoksydowej. Po zastygnięciu masy całość należy przeszlifować i dopiero wówczas położyć panele, deski bądź parkiet.

Jak tanio wyrównać podłogę?

Do wyrównania podłogi betonowej pod panele polecane jest użycie płyt z suchego jastrychu, na przykład kartonowo-gipsowych lub betonowych. W przypadku niewielkich nierówności można użyć podkładu z polistyrenu ekstrudowanego lub ekopłyt. Innym sposobem jest wykorzystanie żywic, lakierów i mas naprawczych.

Czym najtaniej pokryć podłogę?

Farba do betonu to sposób na szybkie i tanie wykończenie podłogi, nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych. Jej zaletami są prostota stosowania, niski koszt oraz trwałe i estetyczne zabezpieczenie posadzki. Do malowania podkładu betonowego nie trzeba fachowców, więc oszczędzimy też na kosztach robocizny.

Co zrobić z brzydką podłoga?

Jeśli Twoja podłoga nie jest dotknięta pleśnią i wilgocią, a na całej powierzchni utrzymuje się poziom, zamiast zrywać ją, jedynie nałóż na nią nowe pokrycie (użyj do tego np. linoleum lub korka) lub zmień jej kolor przy pomocy farby.

Jak można zrobić podłogę bez wylewki?

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ułożenie płyt OSB, MDF czy innych drewnopodobnych. Tę metodę można stosować również w innych przypadkach. Jeżeli nie ma wylewki betonowej tworzącej posadzkę, zamiast tego, można ułożyć płyty bezpośrednio na legarach.

Czym wypełnić przestrzeń pod podłoga?

piasek, tłuczeń - cienka warstwa zagęszczona (ubita), wylewka (cienki beton tylko w celu związania podłoża), warstwa styropianu (10 lub 15 cm), wylewka betonowa (płyta pod legary podłogi minimum 8 cm grubości).

Jak odnowić podłogę bez cyklinowania?

Gruboziarnistym papierem (lub szlifierką) usuń stare powłoki lakierów, uważając, żeby nie porysować podłogi. Następnie zmień papier na taki, który ma drobniejsze ziarna i przeszlifuj podłogę jeszcze raz, usuwając wszelkie rysy i drobne uszkodzenia. Odpyl parkiet i przemyj go delikatnie wodą.

Czym wypełnić nierówności?

W przypadku niewielkich ubytków, pęknięć i drobnych nierówności sprawdzi się konsystencja płynna. W przypadku dużych ubytków, konieczności formowania np. krawędzi lepiej stosować gęstą masę. Żywicę należy mieszać z piaskiem za pomocą wiertła malarskiego przez 3 – 4 minuty.

Co zrobić jak się panele podnoszą?

Bawełnianą ściereczkę układamy na panelach w miejscu wybrzuszenia i prasujemy bąbel nagrzanym żelazkiem. Co chwila podnośmy żelazko i sprawdzajmy, jak powierzchnia podłogi reaguje na jego dzianie. Podłogę „prasujmy” z wyczuciem, żeby nie spowodować trwałych uszkodzeń (nie przypalić powierzchni paneli).

Czy podłoga pod panele musi być idealnie równa?

Podłoże pod panele podłogowe musi być stabilne i równe - odchylenie od poziomu może wynosić maksymalnie 2 mm na 2 m długości. Podłoże pod podłogi laminowane musi być też suche i czyste.

Jaką podłoga jest najzdrowsza?

Podłogi drewniane Od solidności materiałów kładzionych na podłogę może zależeć nasze zdrowie. Najbardziej neutralną powierzchnią wydaje się podłoga drewniana. Posiada właściwości amortyzujące, jest ciepła, łatwo ją zakonserwować i dbać o jej czystość.

Jaka podłoga najtrwalsza?

Wyjątkowo długą trwałością odznaczają się podłogi drewniane - klasyczny parkiet, deski podłogowe, panele drewniane. Tego typu nawierzchnie mogą przetrwać nawet 100 lat! Mniej wytrzymałe są panele podłogowe z materiałów drewnopochodnych.

Co zamiast desek na podłogę?

Podłoga z betonu Częściej wybierana jest ta pierwsza opcja, ponieważ takie podłogi są tańsze w wykonaniu, trwalsze, odporne na ścieranie. Ich największą zaletą jest jednak brak uciążliwych fug. Betonowa wylewka może mieć matowe (beton zacierany) lub połyskujące (beton polerowany) wykończenie.

Co można położyć na podłogę drewnianą?

Na podłogę z desek niezależnie od tego czy pozostawimy stare deski czy tylko same legary należy położyć płyty wiórowe i dopiero ostatecznie panele drewniane lub panele laminowane.

Jaki płyn do paneli nie zostawia smug?

Sprawdzi się woda z płynem do mycia naczyń, a także woda z dodatkiem octu. Warto pamiętać, aby przed czyszczeniem dokładnie usunąć kurz i inne zabrudzenia, a także nie moczyć paneli dużą ilością wody.

Co na podłogę w przedpokoju?

W przedpokoju warto zastosować płytki. Na posadzkę w tak wymagającym pomieszczeniu nadaje się terakota oraz gres. Terakota daje nam wiele możliwości aranżacyjnych – do wyboru mamy nie tylko płytki w różnych kolorach i o różnorakim wykończeniu powierzchni, ale także ich liczne kształty i rozmiary.

Jak myć podłogę żeby nie było smug?

Aby zatem utrzymać powierzchnię podłogi w dobrej kondycji wystarczy woda z płynem do podłóg oraz mop lub ścierka. W przypadku płytek również sprawdzi się woda z dodatkiem octu, a także soku z cytryny.

Czym najtaniej pokryć podłogę?

Farba do betonu to sposób na szybkie i tanie wykończenie podłogi, nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych. Jej zaletami są prostota stosowania, niski koszt oraz trwałe i estetyczne zabezpieczenie posadzki. Do malowania podkładu betonowego nie trzeba fachowców, więc oszczędzimy też na kosztach robocizny.

Jak odnowić stara podłogę?

Najskuteczniejszą metodą odnawiania starej podłogi jest szlifowanie. Do szlifowania niezbędna jest szlifierka taśmowa. Jeśli macie obawy co do tego, czy szlifierka taśmowa nie uszkodzi waszej podłogi (nie powinna), możecie zamontować na niej ramkę, która pozwoli na delikatniejszą renowację starej posadzki.

Czy zostawić Polepę?

Co do usuwania - polepa leży (powinna) na ślepym pułapie i z zachowaniem ostrożności mozna ją spokojnie usunąć.

Jak oderwać płytki z podłogi bez uszkodzenia?

W tym celu należy użyć młotka. Uderzamy w wadliwą płytkę, aby podzielić ją na drobne, łatwe do usunięcia elementy. Następnie skuwamy pojedyncze części przy pomocy młotka i przebijaka. Zawsze zaczynamy od środka, stopniowo kierując się ku krawędziom.

Co na podłogę do łazienki tanio?

Wykładziny winylowe są najtańszym a zarazem najłatwiejszym materiałem do ułożenia na podłodze w łazience. Pvc można kłaść na każde niemal podłoże, dlatego jest dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy musimy pokryć starą, zniszczoną podłogę. W sprzedaży dostępne są wykładziny z rolki lub panele samoprzylepne.

Co lepsze panele czy wykładzina?

Zaletą wykładzin dywanowych jest to, że są miłe w dotyku, miękkie, a więc np. amortyzują upadki naszych pociech. Zdecydowanie lepiej niż panele tłumią też odgłosy chodzenia, mają więc lepsze walory akustyczne. Łatwo je też rozłożyć, ale również zwinąć i przenieść w inne miejsce.

Co można położyć na podłogę?

Możliwości wykończenia podłogi jest naprawdę dużo – drewno, panele, płytki ceramiczne, kamień, posadzki przemysłowe, lastryko, korek czy wykładziny. Zupełnie inne materiały sprawdzą się w kuchni, a inne w łazience czy salonie.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jak tanio zrobić podłogę w kuchni?

Co na podłogę do łazienki tanio?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jak powiesić obraz nad kanapą?
 • Jak powiesić obrazy nad komodą? Co powiesić nad kanapą? Możemy powiesić nad kanapą jeden duży obraz, kilka ciekawie dobranych grafik lub plakatów albo kilkanaście mniejszych obrazków jeden pod drugim. Motywem przewodnim domowej galerii mogą być też rodzinne fotografie. Jak powiesić obraz bez ramy? Wtedy wystarczy zwykły gwóźdź albo kołek włożony w wywiercony otwór. Niektórzy nie chcą naruszać ści...


 • Jak powiesić 3 obrazy równo?
 • Aby równo powiesić obraz, niezbędna będzie poziomica (zwłaszcza do zawieszenia dużego i ciężkiego obrazu, który musi być wsparty na minimum dwóch gwoździach lub haczykach). Przy pomocy poziomicy delikatnie zaznacz na ścianie ołówkiem prostą linię i wyznacz boczne krawędzie obrazu.Jak powiesic równo 3 obrazy? Zmierz górną krawędź obrazu i dokładnie na środku ramy przyklej kulkę plasteliny. Jeśli w...


 • Co zamiast kanapy w salonie?
 • Narożniki z funkcją spania sprawdzą się w każdym salonie, jeśli jednocześnie do dyspozycji pokoju gościnnego. Innymi meblami, które świetnie sprawdzą się w małym salonie, są fotele i pufy.Co zamiast narożnika do salonu? Dwie kanapy w salonie Dwie kanapy świetnie sprawdzą się zamiast narożnika, który może obciążyć lub nawet zagracić pokój. Dla lekkiego efektu wybierz niewielkie modele o subtelnych...


 • Jak zamaskować tył kanapy?
 • Jednocześnie można w sprytny sposób wykorzystać przestrzeń za kanapa - zaplecki, czyli jej tył można zakryć komodą lub niskim regałem z książkami. Jest to szczególnie polecane w przypadkach, gdy kanapa stanowi granicę miedzy jednym a drugim pomieszczeniem w otwartych przestrzeniach, np.Czym przykryć zniszczona kanapę? Jeśli chcesz chronić nową kanapę przed zabrudzeniami i zniszczeniami, to koc, na...


 • Ile kosztuje obicie kanapy skórą?
 • Ile kosztuje obicie kanapy u tapicera? Zakłady tapicerskie mieszczące się w dużym miastach mają z reguły wyższe ceny niż zakłady w małych miasteczkach. Średnio wymiana tapicerki fotela wynosi ok. 500 zł, a odnowienie kanapy to koszt ok. 800-900 zł. Ile kosztuje obicie narożnika skóra? Ile kosztuje zmiana tapicerki wersalki? Ile kosztuje obicie narożnika skóra? Czy opłaca się Tapicerować meble?...


 • Co zamiast fotela do salonu?
 • Gdy w salonie brakuje miejsca na tapicerowane, atrakcyjnie wykończone fotele, ich miejsce mogą zająć nie tylko pufy, ale i drewniane krzesła lub ławki. Dla zwiększenia komfortu użytkowania tego typu mebli warto sięgnąć po wielofunkcyjne, ozdobne siedziska w stylu boho, które z łatwością zastąpią klasyczną tapicerkę.Jaki jest najwygodniejszy fotel? Za jeden z najwygodniejszych foteli uznawany jest...


 • Czym przykryć kanapę w salonie?
 • Kanapę możesz przykryć zarówno kocem, jak i narzutą. Oto kilka propozycji w różnych stylistykach. Do skandynawskiego wnętrza o jasnych barwach przyda się miękki koc utrzymany w szarościach, taki jak koc Asker. Jego ciekawa struktura doda też przytulności twojemu salonowi.Co położyć na kanapę? Jeśli chcesz chronić nową kanapę przed zabrudzeniami i zniszczeniami, to koc, narzuta czy pled będą doskon...


 • Ile kosztuje zmiana tapicerki na kanapie?
 • Zakłady tapicerskie mieszczące się w dużym miastach mają z reguły wyższe ceny niż zakłady w małych miasteczkach. Średnio wymiana tapicerki fotela wynosi ok. 500 zł, a odnowienie kanapy to koszt ok. 800-900 zł.Ile kosztuje obicie kanapy skóra? Jak zmienić kolor kanapy? Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest nowe nakrycie. Możemy do tego wykorzystać specjalną narzutę lub koc. Pozwoli nam to na sz...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas