• Home
 • Jak zmieścić dużo ubrań w małej szafie?

Jak zmieścić dużo ubrań w małej szafie?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jak zmieścić dużo ubrań w małej szafie?

Zwiększ użyteczną powierzchnię szafki Jeśli nie nosisz długich ubrań, powieś dwa drążki zamiast jednego. Wtedy zmieścisz w szafie znacznie więcej rzeczy. Oszacuj wysokość półek – często są one przesadnie oddalone od siebie. Jeśli to możliwe, zainstaluj dodatkowe półki.

Jak zrobić więcej miejsca w szafie?

Jeżeli w naszej szafie jest dużo miejsca na wieszaki, to dobrym rozwiązaniem jest zakup wieszaków wielofunkcyjnych, na których zmieści się więcej ubrań i dodatków. Ubrania nie lubią ścisku, dlatego nie powinno się ich wieszać zbyt ciasno – nie będą miały odpowiednio dużo powietrza i szybko staną się nieświeże.

Jak najlepiej układać ubrania na półkach?

Organizując ubrania, które powiesisz na drążku, kierują się zasadą: koszule, sukienki czy marynarki powieś na dłuższym drążku. Z kolei, spodnie i spódnice na krótszym. Rzeczy, które łatwo mogą zmienić kształt, takie jak grubne, dzianinowe swetry, lepiej jest przychowywać na półce, na samym dole stosu ubrań.

Jak ładnie ułożyć ubrania w szafie?

Najlepiej szerokość półki dopasować do maksymalnie dwóch stosów ubrań ułożonych obok siebie. Dzięki temu mamy bezpośredni wgląd w całą odzież. Warto wydzielić przy pomocy półek dedykowane strefy na bluzki, spodnie, swetry, ubrania sezonowe czy buty.

Jak najlepiej układać ubrania na półkach?

Organizując ubrania, które powiesisz na drążku, kierują się zasadą: koszule, sukienki czy marynarki powieś na dłuższym drążku. Z kolei, spodnie i spódnice na krótszym. Rzeczy, które łatwo mogą zmienić kształt, takie jak grubne, dzianinowe swetry, lepiej jest przychowywać na półce, na samym dole stosu ubrań.

Co zrobić z dużą ilością ubrań?

Oddać ubrania można do organizacji charytatywnych i instytucji zajmujących się pomocą nieletnim, kobietom w ciąży, osobom starszym, uchodźcom. Chętnie przyjmą je domy dziecka i domy samotnej matki.

Jak posprzątać w szafie z ubraniami?

Stwórz trzy kupki z ubraniami Na tej kupce umieśćmy ubrania niemodne, zniszczone, przebarwione, sprane, za małe albo za duże, które nie leżą już dobrze. Na trzeciej kupce z kolei powinniśmy umieścić te rzeczy, z którymi nie wiemy, co zrobić. Mogą być to rzeczy nadal na nas dobre, ale takie, które do nas nie pasują.

Jak trzymać spodnie w szafie?

Spodnie eleganckie i spódnice trzymamy na specjalnie do tego przeznaczonych wieszakach. Spodnie wieszamy na wieszakach z poprzeczką pokrytą gąbką lub gumą (zapobiega zsuwaniu się) lub na specjalnych wysuwanych wieszakach, jeśli takie znajdują się w szafie, którą posiadamy. Po powieszeniu wygładź delikatnie materiał.

Jak poukładać koszulki w szufladzie?

Złóż koszulkę w poprzek na pół, tak aby rękawki znalazły się w środku. Złóż koszulkę jeszcze raz w poprzek, tak aby wzór został nadal na wierzchu. Włóż koszulki do szuflady układając je pionowo, wzorem do góry. Gotowe!

Jak poprawnie złożyć ubranie?

Niezależnie od rozmiarów ubrań i materiałów, z jakich zostały wykonane pierwszą podstawową zasadą składania jest unikanie przygładzania kantów. Wiele osób odruchowo przyklepuje brzegi złożonych rzeczy, tak by wyglądały równo i gładko. Jednak lepiej jest, by kanty były mniej perfekcyjne i złożone bardziej miękko.

Jak zapobiec gnieceniu się ubrań?

Żeby ubrania się nie gniotły, dobrze jest je strzepnąć przed rozwieszeniem. Warto docenić też wieszaki i suszyć na nich koszule i marynarki – nie tylko wyschną szybciej, ale i zachowają idealną formę.

Jak składać ubrania w kostkę?

Metody na przechowywanie i składanie spodni Składanie spodni w kostkę poprzez złożenie nogawki do nogawki i potem na dwie połówki – jest proste i szybkie, ale sprawdzi się tylko w przypadku dżinsów lub spodni z dzianiny. Wełniane czy lniane wymagają przechowywania na wieszakach.

Czym zastąpić szafe?

Równie ciekawe są metalowe konstrukcje mocowane do ściany, do których możemy dobierać druciane kosze, drążki, a także półeczki idealne do przechowywania pudełek z butami. Miłośnicy naturalnych rozwiązań mają do wyboru konstrukcje wykonane z drewna, np. przypominające drabinę.

Jak zastapic szafe?

Zamiast tradycyjnej szafy lub systemu do zabudowy możemy zastosować otwartą garderobę na jednej ze ścian sypialni. Powinny się tam znaleźć przede wszystkim wieszaki, ale także półki, na których ustawimy pudełka. W pojemnikach ukryjemy tę odzież lub bibeloty, których nie chcemy pokazywać.

Jak najlepiej układać ubrania na półkach?

Organizując ubrania, które powiesisz na drążku, kierują się zasadą: koszule, sukienki czy marynarki powieś na dłuższym drążku. Z kolei, spodnie i spódnice na krótszym. Rzeczy, które łatwo mogą zmienić kształt, takie jak grubne, dzianinowe swetry, lepiej jest przychowywać na półce, na samym dole stosu ubrań.

Ile ubrań ma minimalistką?

Niech to będzie około 10 ubrań, maksymalnie 15, ale nie więcej, to ma być minimalizm :). Odłóż na łóżko albo stół, na razie nie przejmuj się tym czy są wyprasowane, czyste, brudne itd. 2.

Po jakim czasie wyrzucać ubrania?

Kiedy wyrzucić/oddać? Jeśli nie nosisz danej rzeczy od kilku lat i zapomniałaś, że w ogóle ją masz, nie ma sensu trzymać ją dłużej – będzie tylko zajmowała miejsce na coś, co może Ci się bardziej przydać. Kiedy od dawna ubranie nie jest w Twoim rozmiarze, lepiej się z nim pożegnaj.

W czym pomaga minimalizm?

Odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia jest filozofia minimalistyczna. Minimaliści rezygnują z gromadzenia przedmiotów, konsumpcji i robienia zbędnych zakupów. Skupiają się na idei posiadania mniej, czerpania zadowolenia i korzyści z tego co już się posiada. Robienia tego co daje prawdziwe szczęście.

Jak ograniczyć ilość ubrań?

POSPRZĄTAJ W SZAFIE Oddaj do naprawy buty, torebki i płaszcze, które wymagają interwencji szewca bądź kaletnika. Uporządkuj ubrania, segregując je porami roku, a następnie okazjami albo kolorami. Zostaw w garderobie tylko to, co pasuje do Twojego stylu i co można dowolnie ze sobą zestawiać.

Gdzie wyrzucić stare majtki?

Gdzie wyrzucać stare ubrania? Najlepiej do pojemnika na odpady zmieszane – włączając w to poniszczone już obuwie. Umieszcza się tam odzież niezdatną do dalszego użytkowania, której nie warto przeznaczać nawet dla potrzebujących – może być wykonana z materiałów naturalnych lub sztucznych.

Co ile powinny być polki w szafie?

zawiera się w przedziale 100 – 110 cm, a dla ubrań długich (płaszcze, suknie itp.) wynosi 150 -170 cm. Najczęściej stosowane odległości między półkami wynoszą od 30 do 35 cm, natomiast półka powinna być zamocowana w odległości od 40 do 50 cm od sufitu (należy pamiętać, że tor górny obniża światło pawlacza o ok. 45 mm).

Ile człowiek powinien mieć ubrań?

Optymalną liczbą elementów, jakie powinny zaleźć się na sezon w szafie jest przedział 10-25 rzeczy, nie wliczając dodatków. W tym przewagę stanowią elementy garderoby górnej nad dolną. Z założenia górna część garderoby częściej się brudzi i częściej jest prana.

Od czego zacząć porządki w szafie?

Rozłóżmy sobie te porządki w szafie na kilka dni i porządkujmy szafę etapami. Kolejność oczywiście nie ma większego znaczenia. Ja zaczynam od półek. Wyjmuję wszystko, przecieram półki i wkładam do szafy tylko te ubrania, które noszę i lubię, teraz jest to jakieś 95%.

Co zostawić w szafie?

Wyciągnij absolutnie wszystkie rzeczy z szafy – od zimowego płaszcza, po zawieruszoną skarpetkę. Rzuć ubrania na łóżko albo rozścielony koc. Tak, aby mieć na wszystko dobry widok. Nim przystąpisz do selekcji, warto przetrzeć półki oraz oczyścić wieszaki z zalegającego kurzu.

Jak zorganizować mała garderobę?

Urządzając małą garderobę warto maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń. Jeżeli masz tylko jedną wolną ścianę możesz zagospodarować ją od podłogi aż do sufitu. Rzeczy, których używasz codziennie trzymaj na wygodniej i osiągalnej wysokości, a sezonowe ubrania i dodatki przechowuj na najwyższych półkach.

Jak przechowywac T-shirty w szafie?

Przechowywanie na wieszakach Warto trzymać na wieszakach jak najwięcej ubrań. Mniej się wtedy gniotą, a Ty masz do nich łatwiejszy dostęp. Wieszaj okrycia wierzchnie, marynarki i żakiety, sukienki, spódnice, bluzki, T-shirty i koszule.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Komu pasuje w czerwieni?

Jakie kolory żeby był niebieski?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jaki toner do żółtego blondu?
 • Pamiętaj jednak, że efekt, jaki da ci toner, zależy od koloru bazowego. Jeśli chcesz uzyskać chłodny odcień blondu na żółtych włosach, wybierz toner z zawartością fioletowego pigmentu. To bezpieczniejsze rozwiązanie niż toner niebieski, który w połączeniu z żółtymi włosami może zaowocować nieestetyczną zielenią.Czy toner pokryje żółte włosy? Tonery neutralizują te niepożądane odcienie. Możesz nało...


 • Jaki toner do ochłodzenia blondu?
 • Toner kwasowy Color Sync przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów, również wysokoporowatych. Najlepiej sprawdza się na jasnym blondzie. Nie zawiera amoniaku i jest delikatny dla włosów. Dzięki temu ochładza blond włosy, dodaje im blasku, odżywia je i odświeża posiadany kolor.Jaki toner po rozjaśnianiu? Odcień półpermanentnej farby tonującej dobieramy w zależności od uzyskanych po rozjaśnieniu /...


 • Jak stonować żółte włosy?
 • Jeśli natomiast chcesz zneutralizować pomarańczowe tony, wybierz szampon zawierający niebieski pigment, który również chłodzi kolor na włosach blond. Wystarczy umyć nim wilgotne włosy jak zwykłym szamponem, by stonować żółty blond.Jak zlikwidować żółty odcień włosów po rozjaśnianiu? “Żółty odcień blondu neutralizujemy fioletowym lub niebieskim pigmentem, który znajduje się w szamponach i odżywkach...


 • Czy toner pokryje żółte włosy?
 • Toner do włosów możemy zastosować w sytuacji, kiedy chcemy skorygować lub nieco zneutralizować naszą koloryzację, np. pozbawiając ją żółtych odcieni lub plam po farbowaniu.Jak stonować żółte włosy? Zastosuj fioletowy szampon. Umycie włosów fioletowym szamponem to najprostszy sposób na pozbycie się żółtych odcieni. Jest łatwo dostępny - kupisz go w każdej drogerii, a ceny wahają się od kilku do kil...


 • Jak ochłodzić rozjasnione włosy?
 • Użyj profesjonalnych kosmetyków! Bez problemu znajdziesz kosmetyki, które mają na celu właśnie usuwanie żółtych refleksów na blond włosach. Zaliczają się do nich zarówno fioletowe szampony, jak i odżywki oraz maski z ochładzającym kolor włosów pigmentem. To produkty, które zalecane są blondynkom do pielęgnacji włosów.Jak uratować źle rozjaśnione włosy? Jeśli włosy wybarwiają się na niepożądane odc...


 • Jak pozbyć się żółtych odrostów?
 • Pierwszy sposób, w jaki mozna naprawić taką koloryzację: Od nasady pasma w folii, na rozjaśniaczu na delikatnym oksydancie. Na koronie, tam, gdzie jest żółty odcień widoczny najbardziej. Później stonować jakimś chłodnym odcieniem. Efekt byłby jaśniejszy, aczkolwiek gdzieś tam prześwitywałby ten żółty.Co zrobić gdy odrosty wyszly zolte? Jeśli natomiast chcesz zneutralizować pomarańczowe tony, wybie...


 • Jak samemu nałożyć toner na włosy?
 • Toner powinno się nakładać na początku w miejsca, które wymagają największej korekty koloru. Ewentualnie można rozpocząć od rozprowadzenia go na środku pasm, a następnie stopniowo przejść od nasady włosów w dół, w kierunku końcówek.Jak tonować włosy w domu? Tonowanie włosów w domu możemy przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Najlepszy efekt uzyskamy przy użyciu tonera do włosów, który jest farb...


 • Co zrobić gdy włosy ciągną się jak guma?
 • Elastyczność włosów jest związana z ich korą, na którą możemy działać poprzez proteiny oraz humektanty, czyli nawilżacze. Wyobraźmy sobie, że trzymamy w dłoni jeden włos. Gdy naciągniemy go odrobinę, nic się nie stanie – włosy bowiem do pewnego momentu można rozciągać bez obaw, że je uszkodzimy.Jak uratowac Ciagnace się włosy? Do pielęgnacji zniszczonych włosów należy od razu włączyć olejowanie, e...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas