• Home
 • Jak wybrać tapetę do salonu?

Jak wybrać tapetę do salonu?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jak wybrać tapetę do salonu?

Jak wybrać tapetę do salonu? Ładna tapeta do salonu może dodać aranżacji wnętrza charakteru, ale można nią także wnętrze poprawić. W ciemnych i małych salonach warto zdecydować się na tapety jasne – optycznie powiększą wnętrze. Podobnie rzecz ma się z tapetami w pasy – pionowe wydłużą i optycznie podwyższą mieszkanie.

Jaka tapeta na ścianę do salonu?

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj podłoża tapety do salonu, warto pamiętać, że pomieszczenie to nie jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą, wilgoć czy zalanie. W tym przypadku najlepszym wyborem będą tapety flizelinowe, winylowe, tekstylne lub papierowe.

Jakie są modne tapety do salonu?

Jaką tapetę najłatwiej się kladzie?

Tapety flizelinowe stworzone są z włókien poliestrowych, dzięki czemu nie rozciągają się i nie kurczą, a ich montaż na ścianie jest o wiele łatwiejszy.

Jakie tapety do małych pomieszczeń?

W małym wnętrzu idealnie odnajdą się tapety geometryczne, które są jednym z najpopularniejszych wzorów tapet od kilku lat i raczej nieprędko wyjdą z mody. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pokoju, warto umieścić na jednej ze ścian tapetę geometryczną, która stanie się dekoracją całego pomieszczenia.

Czy tapeta pokryje nierówności?

Aby w estetyczny sposób wyrównać ścianę, należy wybrać odpowiedni typ dekoracji. W tym przypadku doskonale sprawdzą się tapety winylowe, jak i flizelinowe, ponieważ ich grubość pozwala ukryć wszelkie niedoskonałości ścian. Musisz pamiętać, żeby do zamaskowania nierówności zawsze wybierać grube tapety.

Jaka tapeta na ścianę do salonu?

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj podłoża tapety do salonu, warto pamiętać, że pomieszczenie to nie jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą, wilgoć czy zalanie. W tym przypadku najlepszym wyborem będą tapety flizelinowe, winylowe, tekstylne lub papierowe.

Czy tapety są jeszcze modne?

Co na ścianę w salonie?

Stare deski, cegła, beton dekoracyjny, gipsowe sztukaterie, panele z mchu – to tylko niektóre pomysły na wykończenie ściany w salonie. Jeśli masz już dość gładkich, pomalowanych farbą powierzchni, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Jakie są fajne tapety?

Jaka tapeta na ścianę z telewizorem?

Bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem są z pewnością tapety geometryczne, które nadadzą wnętrzu intuicyjnej głębi. Nowoczesny charakter tego typu dekoracji sprawia, że są one bardzo chętnie wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach opartych na minimalizmie.

Co jest tańsze malowanie czy tapetowanie?

Czy malowanie jest tańsze od tapetowania? Zapewne większość z nas odpowie bez wahania, że malowanie jest tańsze. Jednak w praktyce nie jest to takie oczywiste. Jeżeli wysokiej jakości tapety na flizelinie zestawimy z najtańszymi na rynku farbami akrylowymi, to malowanie okaże się faktycznie dużo tańsze.

Jaka fototapeta lepsza papierowa czy flizelinowa?

Różnią się one materiałem warstwy dekoracyjnej. Tapety papierowe są tańsze, ale mniej wytrzymałe, mimo podkładu z flizeliny często są niezmywalne i nieodporne na wilgoć.

Jak położyć tapetę żeby nie było widać łączeń?

Jak położyć tapetę, aby nie było widać łączeń? Niestety, to głównie kwestia staranności i praktyki. Spróbuj dociskać styki pasów krawędzią dłoni (nie rób tego palcami!), zastanów się też nad wyborem tapety fizelinowej – daje się ona stosunkowo łatwo przesuwać i dopasowywać na mokrym jeszcze kleju.

Jaka jest najmocniejsza tapeta?

Tapety winylowe można szorować, są odporne na wodę, ścieranie i chemiczne środki do czyszczenia, więc należą do najtrwalszych tapet.

Czy tapeta wycisza?

Okładzina na flizelinie bardzo dobrze tłumi hałasy oraz poprawia izolacyjność ściany. Dobrze jest nią zatem wyłożyć te pomieszczenia w domu, gdzie zależy nam na zachowaniu ciszy i spokoju, a jednocześnie odseparowaniu od głównego salonu czy kuchni, gdzie zwykle panuje największy hałas.

Ile za metr położenia tapety?

Za tapetowanie ścian jednolitą tapetą zapłacimy 45-50zł/m2. Położenie fototapety ze wzorem średnio kosztuje metr 60-70 zł. Oddzielne ceny obowiązują za naklejenie tapety na sufit. Trzeba się liczyć z tym, że metr kosztuje drożej.

Jaka tapeta do wąskiego pokoju?

Bardzo korzystnie na proporcje wąskiego pokoju wpłynie tapeta w poziome pasy. Taki wzór należy przykleić na węższych ścianach, które dzięki takiemu zabiegowi będą wydawać się szersze.

Czy można położyć tapetę na chropowatą ścianę?

Jeżeli ściany są bardzo chropowate i nierówne, możesz jako podkład – zwłaszcza pod cienkie, jasne tapety – położyć specjalną tapetę izolacyjną lub dwie, trzy warstwy papieru pakowego.

Na jakim kolorze nie widac nierówności?

Niedoskonałość jest szczególnie widoczna, gdy ciemniejsza barwa ściany dochodzi aż do samego złączenia z sufitem. Aby zamaskować nierówność wystarczy pomalować sufit na biało. Dodatkowo, powinniśmy wyznaczyć za pomocą taśmy malarskiej prostą linię na ścianie, przylepiając ją w pewnej odległości od sufitu.

Co zamiast gładzi na ścianach?

Jeśli tak, to, jak wygładzić ściany bez gładzi? Wystarczy wykorzystać do tego specjalny papier gładziowy. Jest to papier wykonany z celulozy drzewnej, odporny na naciąganie z bardzo gładką i jednolitą powierzchnią. Bardzo dobrze nadaje się do wyrównywania powierzchni ścian.

Jaka tapeta na ścianę z telewizorem?

Bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem są z pewnością tapety geometryczne, które nadadzą wnętrzu intuicyjnej głębi. Nowoczesny charakter tego typu dekoracji sprawia, że są one bardzo chętnie wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach opartych na minimalizmie.

Jak można połączyć tapetę z farbą?

Decydując się na połączenie tapety z farbą, możesz wybrać ścianę lub jej fragment, a następnie znaleźć optymalną dla siebie tapetę. Następnie możesz wybrać jeden z kolorów lub odcieni na tapecie, i poszukać podobnej farby. To tylko jedna z możliwości. Inną opcją jest poszukanie rozwiązania na zasadzie kontrastu.

Co to jest tapeta z włókna szklanego?

Tapeta z włókna szklanego jest rodzajem okładziny ściennej, która charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością. Tapeta szklana jest wytwarzana z prasowanej i tkanej przędzy produkowanej ze specjalnego rodzaju szkła.

Jaka tapeta na ścianę do salonu?

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj podłoża tapety do salonu, warto pamiętać, że pomieszczenie to nie jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą, wilgoć czy zalanie. W tym przypadku najlepszym wyborem będą tapety flizelinowe, winylowe, tekstylne lub papierowe.

Jak łączyć ze sobą tapety?

Jedynym rozwiązaniem na dokładne przyklejenie pasów tapety obok siebie jest precyzyjne docięcie bardzo ostrym nożem, który nie pozostawi poszarpanych krawędzi. Przydatny jest także gumowy wałek lub miękka gąbka. Dokładnie wygładźcie miejsce łączenia tak, aby boki tapety przylegały do siebie.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jak wybrać tapetę do pokoju?

Czy warto położyć tapetę?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jak położyć nową tapetę na starą?
 • Ściana, na którą będziemy kłaść tapetę na tapetę, powinna być gładka, ponieważ po położeniu nowej warstwy widoczne będą wszelkie nierówności i dziury starej tapety. Jeżeli na starej warstwie uwidocznione są pęcherze z powietrzem, należy je naciąć, „wypuścić” powietrze, a następnie podkleić tapetę na nowo.Czy można położyć nową tapetę na starą? Na koniec najważniejsze - nową tapetę możesz nałożyć n...


 • Ile kosztuje zerwanie tapety?
 • 10-12 zł/m2, za usuwanie starej farby 7-10 zł/m2. Jeśli chodzi o zrywanie tapety, cena jest taka sama jak w przypadku zeskrobywania farby. Najdroższą usługą związaną z przygotowaniem podłoża pod tapetowanie jest usunięcie ubytków oraz uszkodzeń i kosztować nas ono będzie od 11 do 13 zł/m2.Ile kosztuje usuwanie tapet? Ile kosztuje 1 metr położenia tapety? Za tapetowanie ścian jednolitą tapetą za...


 • Co zamiast gładzi na ścianę?
 • Jeśli tak, to, jak wygładzić ściany bez gładzi? Wystarczy wykorzystać do tego specjalny papier gładziowy. Jest to papier wykonany z celulozy drzewnej, odporny na naciąganie z bardzo gładką i jednolitą powierzchnią. Bardzo dobrze nadaje się do wyrównywania powierzchni ścian.Czy można malować ściany bez gładzi? Jeśli zdecydujemy się malować ściany bez gładzi na ścianach i sufitach będą miejsca, w kt...


 • Jak usunąć tapety codzienne?
 • By wyszukać aplikację wpisujemy Codzienne tapety (ewentualnie Karuzela tapet). W przypadku, gdyby nie udało się odnaleźć aplikacji, trzeba dotknąć trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać opcję Pokaż wszystkie aplikacje. Po wybraniu aplikacji odinstalowujemy ją, klikając opcję Odinstaluj u dołu.Jak zlikwidować codzienne tapety? Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami -> tutaj wyszukujemy...


 • Czy można malować ściany bez gładzi?
 • Jeżeli na ścianie widać tylko drobne ubytki, nie musisz również stosować gładzi. Wystarczy, że pokryjesz je farbą maskującą.Jak pomalowac ściany bez gładzi? Aby uzyskać idealnie gładkie ściany, należy użyć szpachli lub gładzi. Jeśli jednak na powierzchni ściany występują jedynie drobne nierówności, wystarczy pomalować ją głębokomatową farbą maskującą. Czy można nie robić gładzi? Wygładzanie ścian...


 • Czy trzeba zerwać starą tapetę?
 • Przystępując do remontu pomieszczenia, w którym ściany pokryte są starymi tapetami, praktycznie zawsze należy je usunąć. Należy zerwać tapety bez względu na to, czy zamierzamy przykleić nowe tapety ścienne czy np. pomalować pokój farbami.Jak szybko zerwać stara tapetę? Aby ściągnąć starą tapetę ze ściany na mokro, wykorzystaj wodę i spryskiwacz oraz wałek, gąbkę lub szeroki pędzel. Dobrze zwilż po...


 • Co to jest tapeta samoprzylepna?
 • Tapeta samoprzylepna drukowana jest na specjalnej tkaninie pokrytej klejem, który daje możliwość ponownego naklejenia tapety w przypadku jej błędnej aplikacji. Konstrukcja takiej tapety przypomina konstrukcję naklejki samoprzylepnej, która od strony kleju zabezpieczona jest papierem silikonowanym.Co to tapeta samoprzylepna? Tapeta samoprzylepna. Tapeta o strukturze Canvasu, od spodu pokryta klejem...


 • Jak ściągać tapety?
 • Aby ściągnąć starą tapetę ze ściany na mokro, wykorzystaj wodę i spryskiwacz oraz wałek, gąbkę lub szeroki pędzel. Dobrze zwilż powierzchnię ściany i pozostaw na około 10 minut. Po tym czasie za pomocą szpachelki podważaj tapetę i zdzieraj ją ze ściany. Może się zdarzyć, że zejdzie jedynie wierzchnia warstwa materiału.Jak sciagnac tapety? Wystarczy chwycić róg tapety i pociągnąć w dół pod niewielk...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas