• Home
 • Jak powinno stać łóżko w sypialni według feng shui?

Jak powinno stać łóżko w sypialni według feng shui?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jak powinno stać łóżko w sypialni według feng shui?

Zasady feng shui zgodnie mówią, że najważniejsze jest, abyśmy w sypialni przód łózka opierali na stabilnej ścianie a nie pod oknem. Poczucie bezpieczeństwa zwiększy się, jeśli leżąc w łóżku będziemy mogli widzieć i kontrolować cały pokój.

Jak powinno być ułożone łóżko w sypialni?

Łóżko powinno być ustawione w ten sposób, aby głowa była skierowana na północ, z kolei nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało jest niczym antena. W tym układzie głowa to plus, z kolei nogi to minus. By naładować w pełni nasze witalne moce, właśnie to ustawienie jest najlepsze.

Jak ustawić łóżko w sypialni według feng shui?

Jeśli chodzi o ustawienie łóżka według feng shui, to powinno ono wezgłowiem przylegać do ściany. Powinien być do niego swobodny dostęp z trzech stron, a z pozycji leżącej powinniśmy mieć widok zarówno na drzwi, jak i okno w sypialni. Jednocześnie łóżko nie powinno być ustawione bezpośrednio na wprost drzwi.

Jak powinno się spać głową na północ czy na południe?

Co do zasady, przyjęło się że należy łóżko ustawić w taki sposób, by głowa zawsze była skierowana na północ, a nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało działa jak bateria, gdzie głowa jest plusem, a nogi minusem. Ustawiając odpowiednio ten mebel powinieneś kierować tym, jak wkłada się akumulatory do ładowania.

Gdzie najlepiej postawić łóżko?

Jedna z podstawowych wytycznych mówi, że najlepiej ustawić łóżko przy ścianie pozbawionej okien – dzięki temu nie tylko unika się nieprzyjemnych przeciągów, ale również można zachować swobodny dostęp do parapetu.

Jak powinno być ułożone łóżko w sypialni?

Łóżko powinno być ustawione w ten sposób, aby głowa była skierowana na północ, z kolei nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało jest niczym antena. W tym układzie głowa to plus, z kolei nogi to minus. By naładować w pełni nasze witalne moce, właśnie to ustawienie jest najlepsze.

Dlaczego nie powinno się spać nogami do drzwi?

Zgodnie ze staropolskimi obyczajami nie powinno spać się nogami do drzwi, ponieważ wywołuje to skojarzenia z wynoszeniem ludzkich zwłok nogami do przodu.

Jak nie ustawiać łóżka?

Odpowiednie ustawienie i oprawa łóżka Nie należy ustawiać łóżka na wprost drzwi, ponieważ taka pozycja, nazywana trumienną, jest uznawana za niekorzystną. W miarę możliwości powinno być też ustawione jak najdalej od okna, aby wypływająca z niego energia nie zakłócała snu.

Czy powinno się spać głowa do okna?

Nie polecano spać głową do okna lub do drzwi. Powinniśmy z łóżka widzieć drwi i wchodzących osób. Niedogodne jest także spanie w przestrzeni pomiędzy oknem i drzwiami, bo przeciąg może powodować przeziębienie.

Czy ustawienie łóżka ma znaczenie?

Wydaje Ci się, że rzecz pozornie tak błaha, jak ustawienie łóżka w sypialni, nie ma wpływu na to, czy się wysypiasz? Nic bardziej mylnego! Zarówno przemyślane umiejscowienie łóżka w pokoju, jak i kierunek spania, na który się zdecydujesz, może znacząco polepszyć jakość twojego snu.

Czy łóżko może stać przy grzejniku?

Dlatego, chociaż łóżko nie powinno stać blisko grzejnika, czasami okazuje się to konieczne. Aby uzyskać maksymalnie komfortowy, a przy tym zdrowy sen, należy zwrócić uwagę na zachowanie prawidłowej odległości między obiektami.

Na którym boku nie powinno się spać?

Spanie na prawej stronie sprawia bowiem, że żołądek naciska na trzustkę. Zasypianie na lewym boku powoduje zaś, że kwasy żołądkowe nie przemieszczą się do przełyku. Mimo tych zalet, sypianie na lewym boku nie jest uznawane za najzdrowszą pozycję podczas snu.

Czy można spać głowa na zachód?

Według tradycji ajurwedyjskiej najlepszą pozycją do spania jest gdy głowa skierowana jest na wschód lub południe, a z kolei badania naukowe sugerują, że osoby, które śpią w kierunku północnym/południowym, mają lepszą jakość snu REM (czyli faza snu, kiedy mamy sny) niż osoby skierowane na wschód/zachód.

Czy spać z głowa na północ?

Nie bez znaczenia jest tutaj także oświetlenie, które pozwoli na jak najwyższą jakość wypoczynku. Z założenia przyjmuje się, że należy łóżko ustawić w taki sposób, by głowa zawsze była skierowana na północ, a nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało działa jak bateria, gdzie głowa jest plusem, a nogi minusem.

Jaka powinna być idealna sypialnia?

Powinien to być także pokój na tyle duży, aby w środku zmieściło się wygodne łóżko oraz szafa lub garderoba, mniejsze szafki i toaletka. Sypialnia przeznaczona dla dwóch osób powinna mieć przynajmniej 16 m kw. Pamiętajmy też, aby była strefą ściśle oddzieloną od pozostałej części domu.

Ile miejsca obok łóżka?

Na swobodne poruszanie się wokół łóżka należy zostawić około 80 cm wolnej przestrzeni. Warto przestrzegać tych wymiarów podczas urządzania sypialni.

Jaka odległość między szafą a łóżkiem?

Między łóżkiem a szafą powinno być przejście o szerokości minimum 80 cm. W przypadku gdy pod łóżkiem znajduje się wysuwana szuflada, trzeba zostawić jeszcze więcej miejsca, tak by można było swobodnie ją wysunąć.

Jaka odległość między łóżkiem a ścianą?

Pamiętajmy, że przejście wokół łóżka powinno mieć minimum 50-60 cm (odległość między krawędzią łóżka a ścianą), by wygodnie przechodzić. W sklepach są modele łóżek z zagłówkami - zarówno drewnianymi, twardymi, jak i tapicerowanymi.

Jak ustawić dwa łóżka w jednym pokoju?

Można więc sięgnąć po łóżko piętrowe i dwa małe biurka, a także szafę na ubrania. Alternatywne rozwiązanie to konstrukcja piętrowa, w której na górze jest łóżko, a na dole biurko oraz szafki – dwie takie konstrukcje powinny się bez problemu zmieścić w pokoju.

Czy łóżko może stać przy grzejniku?

Dlatego, chociaż łóżko nie powinno stać blisko grzejnika, czasami okazuje się to konieczne. Aby uzyskać maksymalnie komfortowy, a przy tym zdrowy sen, należy zwrócić uwagę na zachowanie prawidłowej odległości między obiektami.

Jak powinno być ułożone łóżko w sypialni?

Łóżko powinno być ustawione w ten sposób, aby głowa była skierowana na północ, z kolei nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało jest niczym antena. W tym układzie głowa to plus, z kolei nogi to minus. By naładować w pełni nasze witalne moce, właśnie to ustawienie jest najlepsze.

Dlaczego zamykanie drzwi do sypialni?

Zamknięte drzwi do sypialni mogą stać się również wybawieniem w przypadku włamania. W pierwszej chwili nie będziemy mieć bezpośredniego kontaktu ze złodziejem, więc jesteśmy bezpieczniejsi i mamy więcej czasu na reakcję. Mniejsze staje się także prawdopodobieństwo, że włamywacz usłyszy, jak dzwonimy na policję.

W jakiej pozycji spać żeby się wyspać?

Najlepszą i najzdrowszą pozycją do spania jest jednak pozycja na plecach. Odciążamy wtedy kręgosłup, kark oraz mięśnie. Nogi i ręce są wtedy proste, a głowa lekko uniesiona ku górze (lepiej oddychamy), nie uciskamy narządów, nie drętwieje nam ciało.

Dlaczego należy zamykać drzwi do sypialni?

Spowolnią one rozprzestrzenianie się ognia, a Ty będziesz miał więcej czasu na reakcję oraz ucieczkę. Dodatkowo przez zamknięte, do pomieszczenia ogarniętego żywiołem, drzwi nie napłynie wystarczająca ilość tlenu, aby podsycić płomienie. Tym samym wolniej będą się rozchodziły toksyczne związki oraz dym.

Czy można spać nogami do lustra?

Dla wielu osób szczególnie kuszące wydaje się lustro w sypialni nad łóżkiem. Trzeba jednak wiedzieć, że praktyka feng shui tego nie zaleca, chyba że przed położeniem się spać zakryjecie lustrzaną taflę. Feng shui uczy, że lustra są powiązane z żywiołem wody i mają zdolność do kumulowania energii.

Jak ładnie ułożyć poduszki na łóżku?

Najlepiej wykorzystać do tego 5 poduszek: 2 duże, które służą do spania połóż najpierw, a na nich oprzyj 2 nieco mniejsze poduszki ozdobne. Na samym końcu dodaj jedną małą poduszkę wielkości klasycznego „jaśka” lub wałka i ułóż ją na środku łóżka. Dzięki takiemu zestawieniu łóżko zaprezentuje się elegancko i schludnie.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jakie kolory kontrastują ze sobą?

Jakich obrazow nie wieszac w domu?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jak suszyć zasłony?
 • Tak jak w przypadku firanek, zasłon nie należy suszyć w suszarce bębnowej. Przez takie suszenie materiał mógłby ulec zniszczeniu. Wyprane w pralce zasłony należy rozwiesić w oknach i poczekać, aż same wyschną, jednocześnie się rozprostowując.Czy zasłony można Wirowac? Zasłony z lnu z wełną: jak je prać Jest to bardzo delikatny rodzaj lnu, należy zatem użyć programu do tkanin delikatnych z maksymal...


 • Jakie zazdrostki do kuchni?
 • Najlepszy materiał wykonania zazdrostek Mogą być jednokolorowe i „pełne” – jak zasłony, ale także koronkowe, zwiewne i delikatne – jak firany. Chętnie wybieranymi materiałami zazdrostek są koronka, żakard, woal. Mogą mieć spójną strukturę, ale także ozdobne sploty. Takie modele pięknie prezentują się gęsto marszczone.Jak dobrac zazdrostki do kuchni? Im dłuższa zazdrostka, tym większą część okna bę...


 • Ile kosztuje zazdrostki do kuchni?
 • Ceny za zazdrostki w naszym sklepie rozciągają się od 27 do 175 złotych. Na cenę wpływa między innymi to, z jakiego materiału i jaką techniką została wykonana zazdrostka oraz jej rozmiar. Najwięcej kosztują zazdrostki ręcznie robione na szydełku.Jakie zazdrostki do kuchni? Najlepszy materiał wykonania zazdrostek Mogą być jednokolorowe i „pełne” – jak zasłony, ale także koronkowe, zwiewne i delikat...


 • Jak obszyć brzegi firanki?
 • Dociąć materiał na wybrany wymiar, pamiętając o pozostawieniu niewielkiego zapasu na zakładki. Następnie wszystkie boki tkaniny trzeba będzie obszyć dookoła ściegiem prostym. Zapobiegnie to strzępieniu się brzegów firanki.Jak skrócić firanki bez maszyny? Istnieje bowiem rozwiązanie, które wykonasz samodzielnie w domu, bez potrzeby używania maszyny do szycia. To taśma do podwijania materiałów. Jest...


 • Jak udekorować okno bez karnisza?
 • Doskonałą alternatywą dla karniszy są rolety okienne z prowadnicami w kasetach. Są łatwe w instalacji i pozwalają na bezinwazyjny montaż. Zaletą rolet okiennych jest szeroki wybór tkanin, kolorów oraz gęstości splotu. Dzięki temu możemy dobrać dekorację okienną idealnie dopasowaną do wystroju naszego wnętrza.Jak powiesic zasłonę bez karnisza? Montujemy haczyki po dwóch stronach okna, kładziemy na...


 • Co zamiast firan do okien?
 • W sytuacji, gdy nad oknem nie zainstalowano karnisza czy szyny sufitowej, dobrym pomysłem jest wybór rolet. Spełniają one podobną rolę jak zasłony – zasłonięte chronią przez upałem i zapewniają prywatność, odsłonięte dekorują okno, niejednokrotnie podkreślając ich atuty.Jak ozdobić okna bez firan? Rolety! Nie wiesz jak udekorować okno bez firanki? Rolety to rozwiązanie nowoczesne i niezwykle prakt...


 • Jak zrobić upięcie do firan?
 • uchwyć firanę w połowie jej długości i przypnij do ściany, uchwyć materiał w połowie długości i zwiąż, nie przywiązując do ściany, uchwyć firankę od dołu w połowie jej szerokości, używając do tego podwiązek.Jak można upiac firanki? Firanki można upinać same lub wraz z zasłonami. Pomocne okażą się przy tym takie akcesoria jak chwosty, podwiązki i opaski oraz specjalne spinki do firan. Jak upiąć fir...


 • Jak skrócić firanki bez maszyny?
 • Istnieje bowiem rozwiązanie, które wykonasz samodzielnie w domu, bez potrzeby używania maszyny do szycia. To taśma do podwijania materiałów. Jest to rodzaj kleju termicznego w formie siateczki, która zabezpieczona jest paskami woskowanego papieru. Kupisz ją w każdej pasmanterii.Co zrobić gdy firanka jest za długa? Jednym z sposobów na za długie firanki i zasłony jest ich upięcie. Jest to co prawda...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas