• Home
 • Jak łączyć ze sobą meble?

Jak łączyć ze sobą meble?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jak łączyć ze sobą meble?

Gdy chcesz wymieszać różne style i kolory w jednym pomieszczeniu, połącz je w pary. Wybierz stolik kawowy i jadalniany z tej samej lub bliźniaczo podobnej kolekcji. Komoda i szafka RTV niech również tworzą „komplet”. To bardzo fajny sposób, dzięki któremu otrzymamy spójne wnętrze, miksując różne meble.

Czy meble w salonie muszą być takie same?

Czy meble w salonie muszą być takie same? Nie muszą, ale pomimo tego w aranżacji kieruj się pewną monolitycznością, by salon zachował równowagę. To ważne, ponieważ pokój dzienny powinien wyciszać i być miejscem relaksu. Wszystko, co jest we wnętrzu chaotyczne, niepotrzebnie rozprasza i dekoncentruje.

Czy można mieszac kolory mebli?

Można tu połączyć różne kolory drewna w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Możemy też użyć farb do drewna i nadać np. meblom intensywne barwy. Pamiętajmy jednak, że taki wystrój wnętrza będzie nam towarzyszył przez kilka lat, warto więc przemyśleć zwłaszcza bardzo kontrastowe i ekstrawaganckie zestawienia.

Czym łączyć meble?

Łączenie drewna za pomocą kołków i lamelek z wykorzystaniem kleju jest skuteczne, ale aby uwzględnić dodatkowy aspekt estetyczny, trzeba zastosować inne sposoby. Przykładem niech będą połączenia wpustowe, w przypadku których elementy drewniane w miejscu łączenia mają taki kształt, by ściśle do siebie przylegać.

Czy stół i meble muszą być w tym samym kolorze?

Zasada urządzania mówi o tym, że stół i meble do salonu powinny być spójnym kompletem, ale zasady są po to, by je łamać. Nie oznacza to jednak, że stół może być zupełnie inny, całkowicie oderwany od wyglądu mebli kolorem i stylem. Powinien zachowywać jakiś wspólny element – aranżacyjnie nawiązywać do meblościanki.

Jak łączyć meble z różnych kolekcji?

Gdy chcesz wymieszać różne style i kolory w jednym pomieszczeniu, połącz je w pary. Wybierz stolik kawowy i jadalniany z tej samej lub bliźniaczo podobnej kolekcji. Komoda i szafka RTV niech również tworzą „komplet”. To bardzo fajny sposób, dzięki któremu otrzymamy spójne wnętrze, miksując różne meble.

Jakich kolorów nie powinno się łączyć?

Ciepłe i zimne kolory ubrań Nie warto tego mieszać. Jeśli chodzi o ostre kolory, to tutaj z kolei panuje zasada, że jeden element w jaskrawej barwie wystarczy. Stworzenie stylizacji z wielu elementów w jaskrawych barwach może wypaść komicznie.

Jakie kolory ładnie ze sobą wyglądają?

W tym trendzie zawiera się także zestawianie odcieni, które na kole barw sąsiadują ze sobą. Oznacza to, że zgrany duet w stylizacji stworzą, np.: różowy i fioletowy, różowy i czerwony, żółty i zielony, żółty i pomarańczowy, pomarańczowy i czerwony lub niebieski i morski.

Z jakimi kolorami łączyć drewno?

Bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest łączenie ciemnego drewna z jasnymi kolorami ścian – przy czym, warto w tego typu aranżacjach unikać czystej bieli, która może wywołać zbyt radykalny kontrast pomiędzy ciemnym drewnem, a śnieżnobiałymi ścianami. Idealnym rozwiązaniem są z kolei tzw. kolory off white.

Jaki kolor mebli jest teraz modny?

Jak polaczyc dwie szafki?

Po ustawieniu i wyregulowaniu całego ciągu szafek należy je ze sobą połączyć przy użyciu wkrętów 3,5 × 30 lub specjalnego złącza meblowego, np. takiego jak na rysunku obok. Skręcenie szafek za pomocą wkrętów umożliwia lepsze ukrycie wykonanego połączenia pod warunkiem odpowiedniego schowania łba wkręta w płycie szafki.

Czy ciemne meble są modne?

Mimo, że ciemne meble nie są ostatnim krzykiem mody, to zalet mają wciąż niemało. Dzięki użyciu w salonie tego typu mebli, ma się możliwość zabawy kolorami. Można je rozświetlać dodatkami, kolorem ściany, czy podłogi. Ciepłe brązy, elegancka czerń mają w sobie pewną, magnetyczną siłę i wciąż potrafią rozkochać w sobie.

Jaki kolor kanapy pasuje do brązowych mebli?

Granatowy kolor kanapy do brązowych mebli nada wnętrzu nieco oryginalności, a przy tym będzie prezentował się gustownie i okazale. Odcienie takie jak atramentowy, szafirowy i ultramaryna pięknie podkreślą szykowność brązowych mebli, a przy nadadzą wnętrzu nieco indywidualnego charakteru i przebojowości.

Jaki kolor mebli jest teraz modny?

Z czym łączyć Dąb Sonoma?

Kolor dąb sonoma harmonijnie komponuje się z różnymi barwami, w szczególności z szarościami, bielą, oliwką, brązami i odcieniami żółtego.

Jak dobrać kolory mebli?

Ogólna zasada mówi, żeby do jasnych mebli dobierać ciemniejszą farbę, a do ciemnych, np. brązowych – biały kolor ścian. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się tymi zestawieniami i dobierać kolorystykę zgodnie z naszymi upodobaniami.

W jakim miejscu powinien stać stół w salonie?

Wspomnieliśmy już, że ustawienie stołu w salonie powinno zapewniać swobodny dostęp do każdego miejsca. Aby zagwarantować dobrą komunikację, blat powinien znajdować się przynajmniej 80-100 cm od ściany i innych mebli. Umożliwi to swobodne odsunięcie krzesła, wstanie i przejście za plecami innych biesiadników.

Jaki stół pasuje do białych mebli?

Białe meble salonowe doskonale komponują się z czernią, w jakiej występują stoliki kawowe. Niezależnie od kształtu oraz rozmiarów czarny kolor stolika sprawi, że ten będzie pełnić funkcję nie tylko miejsca do postawienia kwiatów czy filiżanki kawy, ale także stanie się piękną ozdobą Twojego salonu.

Z jakim drewnem łączyć dąb?

dąb bielony i olcha), a także zimnych i ciepłych odcieni (np. dąb naturalny o oliwkowym odcieniu i mahoń). Dobrze komponują się natomiast tony drewna, które wpadają w podobne kolory np. różowe i czerwone, żółte i ciepłobrązowe, żółte i oliwkowe itd.

Jak dobrać kolor mebli?

Dobierając kolor mebli zwróćmy uwagę na ich bezpośrednie sąsiedztwo. Jeśli jest ono dobrze doświetlone naturalnym światłem, wybierz kolory intensywne, czyste, których urok podkreśli słońce. Stalowe meble w industrialnym stylu będą wyglądać nieco łagodniej, jeśli zestawisz je z kolorem miedzianym.

Z czym łączyć białe meble?

Do bieli pasują naturalne odcienie drewna, barwy ziemi, intensywne żółcie i oranże, a także subtelne pastele – róże, błękity, szarości. Nie można również pominąć ponadczasowego duetu bieli i czerni, który wpisuje się zarówno w klasyczny, jak i nowoczesny wystrój wnętrza.

Jakie kolory pasują do wszystkiego?

W potocznym języku kolorami neutralnymi, oprócz wyżej wymienionych, nazywamy również granat, niektóre brązy i niektóre beże. Ja nazwałabym je kolorami bezpiecznymi lub uniwersalnymi. Zapamiętaj więc, że kolory uniwersalne to: biel, szarości, czerń, beż i granat.

Jak zestawiać kolory?

Kolory można łączyć na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Biel, czerń i szarość zawsze idealnie pasują do każdej barwy. Kontrast to zestawienie barw przeciwnych na kole kolorów. W aranżacji przestrzeni stosowany jest w celu uwydatnienia i podkreślenia danego elementu czy dekoracji.

Jakie dwa kolory do siebie pasują?

Pierwszą zasadą łączenia kolorów, tak w modzie, jak i w designie, jest metoda pokrewieństwa. Kolory, które do siebie pasują leżą obok siebie na kole kolorów. Możesz więc zestawić zielone spodnie z żółtą czy beżową bluzką lub też dobrać różową bluzkę do czerwonej spódnicy.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jakie kolory pasuja do ciemnego drewna?

Jakie kolory pasują do drewnianych mebli?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Ile kosztuje cykliniarka?
 • Ile kosztuje metr cyklinowania z lakierowaniem? Doliczając uśredniony koszt materiałów, taka usługa wraz z zakupem lakieru może wynieść mniej więcej 18 zł/m2. Po podliczeniu powyższych kosztów, przede wszystkim za cyklinowanie i lakierowanie parkietu, cena całego przedsięwzięcia wynosi od około 85 do 140 złotych za metr kwadratowy powierzchni. Ile kosztuje wypożyczenie cykliniarki do podłogi? wy...


 • Jak tanio odnowić stary parkiet?
 • Gruboziarnistym papierem (lub szlifierką) usuń stare powłoki lakierów, uważając, żeby nie porysować podłogi. Następnie zmień papier na taki, który ma drobniejsze ziarna i przeszlifuj podłogę jeszcze raz, usuwając wszelkie rysy i drobne uszkodzenia. Odpyl parkiet i przemyj go delikatnie wodą.Jak odnowić stary parkiet bez cyklinowania? Gruboziarnistym papierem (lub szlifierką) usuń stare powłoki lak...


 • Jak odnowić podłogę z desek sosnowych?
 • Do malowania drewna najlepiej wybrać lakier poliuretanowy. Tworzy on powłokę twardszą i odporną na ścieranie, zarysowania oraz działanie czynników atmosferycznych. Do lakierowania podłóg najczęściej używa się wałków lub pędzli. Wygodnym rozwiązaniem są specjalne aplikatory, dołączane do lakierów.Czym pomalować podłogę z desek sosnowych? Do malowania drewna najlepiej wybrać lakier poliuretanowy. Tw...


 • Czy deska sosnowa nadaje się na podłogę?
 • Deska sosnowa stosowana jest w mieszkaniach i domach prywatnych. Świetnie nadaje się na podłogę salonu, sypialni, a także kuchni w stylu rustykalnym. Cechuje ją długa żywotność, którą dodatkowo można wydłużyć poprzez zastosowanie odpowiednich lakierów.Jak ułożyć podłogę z desek sosnowych? Zasadą jest, że deski (podobnie jak klepkę parkietową) układa się prostopadle do okna, by światło nie podkreśl...


 • Co można nakleić na stare płytki?
 • Stare płytki w kuchni możemy zakryć łatwo i szybo korzystając z takich prostych w użyciu materiałów jak farby lub specjalne naklejki. Odpowiednie do trwałego malowania płytek są farby kredowe, dostępne na rynku w szerokiej palecie ciekawych odcieni.Czym zakryć stare płytki na ścianie? Stare płytki w kuchni możemy zakryć łatwo i szybo korzystając z takich prostych w użyciu materiałów jak farby lub...


 • Z czego wykonane są panele winylowe?
 • Winyl, czyli polichlorek winylu to po prostu materiał syntetyczny, doskonale znany chociażby wielbicielom czarnych płyt gramofonowych. Panele są wykonane z kilku warstw winylu oraz wykończone poliuretanem, który wzmacnia powierzchnię.Z czego zrobione są panele winylowe? Winyl, czyli polichlorek winylu to po prostu materiał syntetyczny, doskonale znany chociażby wielbicielom czarnych płyt gramofono...


 • Co najzdrowsze na podłogę?
 • Od solidności materiałów kładzionych na podłogę może zależeć nasze zdrowie. Najbardziej neutralną powierzchnią wydaje się podłoga drewniana. Posiada właściwości amortyzujące, jest ciepła, łatwo ją zakonserwować i dbać o jej czystość.Co najlepsze na podłogę? W małych pomieszczeniach bezpiecznym wyborem są jasne podłogi o barwie naturalnego dębu, piasku lub miodu. Zapobiega to optycznemu zmniejszeni...


 • Czy panele podłogowe są rakotwórcze?
 • Odpowiedź brzmi: nie. Dla pewności decydując się na zakup konkretnego produktu, warto sprawdzić, czy producent przeprowadził badania pod kątem emisji szkodliwych związków – zapisy takie znajdują się np. na kartonie / opakowaniu czy stronie internetowej producenta.Jaką podłoga jest najzdrowsza? Podłogi drewniane Od solidności materiałów kładzionych na podłogę może zależeć nasze zdrowie. Najbardziej...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas