• Home
 • Jak ciekawie pomalować sufit?

Jak ciekawie pomalować sufit?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Jak ciekawie pomalować sufit?

Najczęściej sufit malujemy na biało, niewiele się zastanawiając nad innymi kolorami. Jeśli jednak wybieramy do danego pomieszczenia kolorowe farby, można wziąć pod uwagę pomalowanie sufitu tym samym lub nieco rozbielonym kolorem. Ściany i sufit w tym samym kolorze najlepiej wyglądają w niewielkich mieszkaniach.

Na jaki kolor maluje się sufit?

Chcąc zachować harmonię kolorystyczną, kolor sufitu może być ciemny, ale nie powinien być ciemniejszy od koloru ścian, sufit ciemniejszy od ścian wyglądać będzie zbyt ciężko i może sprawiać wrażenie przytłoczenia, to rozwiązanie dobre jest dla fragmentu sufitu wielopoziomowego, gradację kolorystyczną w zasadzie ...

Czy sufit i ściany w tym samym kolorze?

Tak naprawdę sufit, tak samo jak i ściany, może przybrać dowolny kolor, jaki sobie zażyczymy, wystarczy pomalować go odpowiednią farbą. Sztuką jest jednak odpowiednio skomponować go z barwą ścian, a także tak wykończyć, by nie wpływał niekorzystnie na optyczny odbiór pomieszczenia.

Jakie kolory pasują do sufitu?

Należy pamiętać, że zdecydowane kolory optycznie zmniejszają metraż wnętrza. Sufit w niewielkim salonie pokocha natomiast gołębie szarości lub subtelne beże. Świetnie, jeśli jego odcień będzie o kilka tonów jaśniejszy niż kolor ścian.

Jak optycznie wyrównać sufit?

Najlepszym rozwiązaniem jest pomalowanie sufitu na biało lub pastelowe kolory. Najlepiej jeśli na suficie użyjesz jaśniejszej tonacji w porównaniu do koloru ścian. Sufit w tym samym kolorze lub ciemniejszym możesz pomalować tylko wtedy, gdy masz dużą powierzchnię lub pomieszczenie jest bardzo wysokie.

Ile razy maluje się sufit?

Pamiętajmy! Sufit należy malować przynajmniej dwa razy!

Co na sufit zamiast malowania?

Możemy tu zastosować np. śnieżnobiałą, akrylową farbę Śnieżka Super Matt, która nie chlapie podczas aplikacji i optycznie niweluje również drobne błędy malarskie. W przypadku większych uszkodzeń, konieczne będzie wyrównanie podłoża przed malowaniem.

Dlaczego sufit maluje się na biało?

Rzeczywiście, biel jest barwą, która odbija światło, optycznie daje komfortowe wrażenie przestrzeni nad głową, sprawia wrażenie czystości i podkreśla kolorystykę ścian. Dlatego to biała farba jest najczęściej wybierana, jeśli chodzi o sufity. Ważny jest także dobór farby do malowania sufitu.

Jaki kolor sufitu do białych ścian?

Różne kolory ścian i sufitu Sufit w kolorze, w dodatku innym niż ściany nadadzą wnętrzu charakteru. Jaskrawy sufit i białe ściany dadzą mocny, graficzny wyraz. Nieco mniej dramatyzmu uzyskamy, wybierając spokojniejsze tony.

Jak ozdobić sufit w pokoju?

Efektowna aranżacja sufitu: farba i tapeta W wysokim pomieszczeniu zastosuj na suficie odcień ciemniejszy niż na ścianach – ten zabieg optycznie obniży pomieszczenie. Warto także wziąć pod uwagę walory dekoracyjne tapety, która może pokrywać cały sufit albo jego część, na przykład przestrzenie między belkami.

Jakie są teraz modne kolory ścian?

Ile kolorów w jednym pokoju?

Bezpieczne jest wykorzystanie maksymalnie trzech sąsiadujących kolorów, na przykład fioletowego, zielonego, niebieskiego (kompozycja zimna) albo żółtego, sjeny, czerwonego (kompozycja ciepła).

Czy farba pokryje nierówności?

Jeśli chcesz jedynie optycznie wyrównać powierzchnię ścian w znacznie krótszym czasie i bez konieczności przeprowadzania większego remontu, możesz przykryć wszystkie drobne nierówności i niedoskonałości za pomocą farby strukturalnej lub przynajmniej farby głębokomatowej.

Jak Wygladzic stary sufit?

Szpachlowanie i położenie gładzi gipsowej, należą do najstarszych technik wyrównywania sufitów i ścian. Wprawiony fachowiec bardzo szybko upora się z usunięciem niedoskonałości z sufitu, po czym będzie można przejść do kolejnych etapów remontu. Za pomocą szpachli możemy usunąć małe ubytki, dziury oraz pęknięcia.

Jak wyrównać sufit bez szlifowania?

Ciekawym produktem są gładzie malarskie, których nie trzeba szlifować. Produkty dostępne w postaci gotowej masy zazwyczaj cechują się znacznie mniejszą gęstością. Dzięki temu możesz je nakładać za pomocą wałka, a następnie wyrównać pacą. Po wyschnięciu możesz przejść do wygładzania.

Czy malować sufit na biało?

Rzeczywiście, biel jest barwą, która odbija światło, optycznie daje komfortowe wrażenie przestrzeni nad głową, sprawia wrażenie czystości i podkreśla kolorystykę ścian. Dlatego to biała farba jest najczęściej wybierana, jeśli chodzi o sufity. Ważny jest także dobór farby do malowania sufitu.

Jaki kolor sufitu do białych ścian?

Różne kolory ścian i sufitu Sufit w kolorze, w dodatku innym niż ściany nadadzą wnętrzu charakteru. Jaskrawy sufit i białe ściany dadzą mocny, graficzny wyraz. Nieco mniej dramatyzmu uzyskamy, wybierając spokojniejsze tony.

Jaki kolor sufitu do szarych ścian?

Na ciemnoszarej ścianie pięknie zaprezentują się listwy przysufitowe, które wyraźnie odcinają szarą tafle ściany od bieli sufitu, lub biała lamperia z płyty MDF (boazeria angielska).

Jaki kolor sufitu do kuchni?

Jasne, lekkie barwy optycznie oddalają sufit od podłogi i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się nieco wyższe. Biały sufit w kuchni to więc w wielu przypadkach najbezpieczniejsze rozwiązanie. Polecamy farby Dulux Absolute White, 100/100 w skali bieli. Kolor pozwala na wizualne korygowanie wad i ograniczeń wnętrza.

Czy trzeba umyć sufit przed malowaniem?

Szczegółowe oczyszczenie i mycie sufitu przed malowaniem może okazać się konieczne, jeśli zależy Ci na perfekcyjnie gładkiej powłoce. Jeżeli na podłożu budowlanym pozostaną zanieczyszczenia, mogą spowodować odchodzenie farby nawet po kilku dniach od malowania!

Po jakim czasie można malować drugi raz sufit?

Po odczekaniu aż pierwsza warstwa malarska wyschnie, możesz zacząć malować sufit drugi raz. Co ciekawe, fachowcy zalecają wówczas przeciwny kierunek malowania – dzięki temu dokładnie pokryjesz wszelkie niechciane smugi. Kiedy malowanie sufitu dobiegnie końca, a farba wyschnie, możesz przystąpić do malowania ścian.

Jak zrobić fajny sufit?

Można to zrobić na kilka sposobów, w zależności co chcemy uzyskać. Możemy dać na sufit stare deski z sękami, mogą być również belki kantówki, czy drewniane kasetony. Drewno na suficie jest bardzo fajnym rozwiązaniem i o dziwo pasuje do większości popularnych styli.

Jak odnowić stary sufit?

Proste odnawianie sufitu Jeżeli nie jest popękany i zniszczony, do odświeżenia wystarczy zwykła farba. Do drobnych rys oraz nierówności wystarczy nałożenie gładzi gipsowej. Przed tym zabiegiem warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu oraz odpyleniu powierzchni, a następnie zagruntowaniu jej.

Jak samemu pomalować sufit?

W pierwszej kolejności konieczne jest malowanie sufitu równolegle do okna, drugą warstwę (lub finalną, jeśli zamierzamy malować w kilku warstwach) nakładamy zaś już poprzecznie, prostopadle do źródła światła. Oczywiście prace rozpoczynamy nie przy oknie, a od jednego z narożników pomieszczenia.

Która farba lepsza Śnieżka czy Jedynka?

Podsumowując cały test eksperci z PIBJA oraz portalu Onet.pl przypisali pierwszą pozycję farbie Colours - Perfekcyjna Biel Ściany i Sufity Mat z Castoramy. Drugie miejsce zajęła Jedynka - Śnieżnobiała, a pierwszą trójkę zamyka Śnieżka - Eko.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Na jaki kolor maluje się sufit?

Jakie kolory ścian w mieszkaniu są modne?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jakie ozdoby można zrobić z dyni?
 • Dekoracje z dyni i wrzosów Jesienią kwitną również astry, jeżówki purpurowe, begonie i dalie. W jesiennej dekoracji z dyni i kwiatów niech pojawi się także wrzos i symbole złotej pory roku: żołędzie, kasztany, szyszki i jarzębina. Jesienne bukiety w wazonach z dyni sprawdzą się jako dekoracja na przyjęciu.Jakie dekoracje z dyni? Najprościej pomalować dynię na pasujący kolor lub zrobić wazon z dyni...


 • Co można zrobić z jesiennych liści?
 • Wielu rodziców szuka pomysłu na wykorzystanie jesiennych liści: póki są kolorowe i suche, warto zrobić z nich aranżację umieszczoną w ramce, pomalować na złoto lub biało, przygotować zabawy z dziećmi z liśćmi w roli głównej. Efektowny będzie też lampion z liści.Co można zrobić z jesiennymi liśćmi? Liście opadłe jesienią z drzew możemy umieścić w kompostowniku, uzyskując wspaniały kompost (w tym ce...


 • Jak kupować zasłony na metry?
 • Typowe zasłony do parapetu kończą się ok. 1,5 cm nad parapetem, albo 5 – 10 cm poniżej. Zakładając, że firanki czy zasłony będą sięgać do samej podłogi, to powinny kończyć się około 1 cm nad nią. Jeśli natomiast mają opierać się lub drapować, powinny być dłuższe niż odległość podłoga – szyna, o ok.Jak obliczyć ilość materiału na zasłony? Aby ją wyliczyć, zmierz dokładnie szerokość karnisza, od jed...


 • Jakie są wymiary zasłon?
 • Tkaniny zasłonowe najczęściej mają szerokość 150 lub 280 cm. Ilość materiału, jaką potrzebujemy na zasłony, będzie więc równać się wymiarowi odległości od karnisza do parapetu/podłogi. 6. Innym sposobem określenia ilości materiału na firankę lub zasłonę jest dobranie odpowiedniej długości taśmy marszczącej.Ile cm zasłony? Typowe zasłony do parapetu kończą się ok. 1,5 cm nad parapetem, albo 5 – 10...


 • Jak wprowadzić w życie minimalizm?
 • Minimalizm w domu łączy w sobie porządek i harmonię. Każdy przedmiot ma swoje miejsce, co sprzyja nie tylko lepszemu odpoczynkowi, ale i twórczej pracy. Przestrzeń wolna od nadmiaru gadżetów, zbędnych elementów prezentuje się niezwykle elegancko.Co daje minimalizm w domu? Minimalizm w domu łączy w sobie porządek i harmonię. Każdy przedmiot ma swoje miejsce, co sprzyja nie tylko lepszemu odpoczynko...


 • Jak stworzyc minimalistyczne wnętrza?
 • Podczas urządzania mieszkania w stylu minimalistycznym wykorzystaj jasne barwy i kolory ziemi, drewno oraz szkło. Dbaj o porządek i harmonię, które odgrywają ważną rolę w tego typu wnętrzach. Postaw na naturalne materiały bez krzykliwych wzorów, stonowane dekoracje. Pamiętaj, że prostota to klucz do sukcesu.Jak mieć minimalistyczny pokój? Pokój w stylu minimalistycznym powinien być utrzymany w neu...


 • Jak zmniejszyc ilosc rzeczy w domu?
 • POSPRZĄTAJ W SZAFIE Oddaj do naprawy buty, torebki i płaszcze, które wymagają interwencji szewca bądź kaletnika. Uporządkuj ubrania, segregując je porami roku, a następnie okazjami albo kolorami. Zostaw w garderobie tylko to, co pasuje do Twojego stylu i co można dowolnie ze sobą zestawiać.Jak ograniczyć ilość ubrań? POSPRZĄTAJ W SZAFIE Oddaj do naprawy buty, torebki i płaszcze, które wymagają int...


 • Jak urządzić minimalistyczne mieszkanie?
 • Mile widziane będą wszelkie odcienie bieli, szarości i beżów. Popielate sofy rozkładane czy białe regały na książki to świetne elementy minimalistycznej kompozycji. Dobrze sprawdzą się również akcenty przezroczyste, m.in. w postaci przezroczystych krzeseł, które wprowadzą do wnętrza pożądaną lekkość.Co to jest minimalizm we wnętrzach? Styl minimalistyczny to przestronność, harmonia i porządek. Min...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas