• Home
 • Czy fototapety są jeszcze modne?

Czy fototapety są jeszcze modne?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Czy fototapety są jeszcze modne?

Fototapeta wróciła do łask. Tym razem fototapety są mocnym narzędziem projektantów w dekoracji ścian. Dają dużo możliwości twórczych i są tanim, szybkim i oryginalnym sposobem na efektowną ścianę. Pierwszy boom na fototapety jako dekoracje ścian zaczął się 30 lat temu i skończył się totalną klapą.

Czy Fototapeta to dobry pomysł?

Innym razem, gdy na zasadzie kontrastu zwróci uwagę na ścianę w salonie, czyniąc ją najbardziej zauważalnym elementem pokoju. Dobrze dobrana fototapeta może sprawić, że wskazujemy, gdzie w salonie jest najważniejsze miejsce, na które chcemy zwrócić uwagę.

Czy fototapeta powinna być położona na całej ścianie?

Cechą charakterystyczną deseni jest to, że bazują na powtarzającym się motywie. Gdy mowa o pejzażu, całość musi się pojawić na ścianie, by kompozycja nie została rozbita, a gdy sięgniemy po geometryczny wzór, wówczas ścianę może ozdobić przedstawienie na szerokość tylko jednego bądź dwóch brytów.

Jaka jest różnica między tapeta a fototapetą?

Różnica między tapetami, a fototapetami rozmywa się, lecz jedno pozostaje stałe: możesz pokryć tapetą choćby pół metra ściany i to wystarczy, by wzór prezentował się ładnie. Cała magia fototapet leży natomiast w odwzorowaniu na ścianie całej przedstawionej na nich grafiki.

Czy fototapeta jest zmywalna?

Fototapety zmywalne stosuje się zazwyczaj w łazienkach i w kuchni. Dzieje się tak dlatego, że najwyższej jakości materiał, z którego są wykonane oraz laminat, którym są pokryte jest odporny m.in. na ścieranie i zmywanie, co zapewnia im dłuższą trwałość i wytrzymałość.

Co zamiast fototapety?

Zamiast fototapety możesz położyć na ścianach w swoim wnętrzu także oryginalne tapety. Geometryczna ornamentyka tapety pasuje do aranżacji wnętrza nowoczesnego. Dekoracje ścienne w pawie oka, stylizowane na lata 60., stworzą niepowtarzalny klimat w twoim pokoju.

Jakie fototapety do salonu?

W zacisznym, słabo oświetlonym salonie dobrze sprawdzą się fototapety w delikatnych barwach, które ocieplą i rozjaśnią wnętrze. Jeśli natomiast Twój salon jest przestronny i jasny, możesz wybrać tapetę, na której dominują chłodne odcienie takie jak błękit lub zieleń.

Jaki jest koszt położenia fototapety?

Za tapetowanie ścian jednolitą tapetą zapłacimy 45-50zł/m2. Położenie fototapety ze wzorem średnio kosztuje metr 60-70 zł. Oddzielne ceny obowiązują za naklejenie tapety na sufit. Trzeba się liczyć z tym, że metr kosztuje drożej.

Jak dobrać kolor ścian do fototapety?

Fototapeta a kolor ścian W pierwszej wersji postawmy raczej na pastelową lub czarno-białą fototapetę i ścianę przemalowaną na intensywny kolor lub odwrotnie: kolorową fototapetę i pastelową farbę na ścianach. Jeśli nasze wnętrze ma pełnić rolę głównie wyciszającą, relaksującą, sprawa wydaje się jeszcze łatwiejsza.

Jakie fototapety?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie: WINYLOWA FOTOTAPETA NA PODKŁADZIE FLIZELINOWYM, DODATKOWO POKRYTA POWŁOKĄ LAMINATU. Jest to materiał odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim, na wilgoć. Tak przygotowany nadruk zdjęcia lub wzoru będzie odpowiedni nawet do zastosowania pod prysznicem.

Co to są fototapety?

Fototapeta – wyrób poligraficzny, rodzaj tapety z nadrukowaną fotografią, zwany również fotografią wielkoformatową. Współcześnie wykorzystanie wydruków fotograficznych jest popularnym zabiegiem przy aranżacji wnętrz.

Jaka tapeta do kuchni zamiast płytek?

W kuchni sprawdzają się tapety winylowe, na flizelinie, szklane, zmywalne czy 3d. Mnogość wzorów sprawia, że tapeta do kuchni zamiast płytek sprawdzi się we wnętrzach o różnej stylistyce.

Jaką tapetę wybrać do kuchni?

W kuchni najlepiej sprawdzą się tapety winylowe i z włókna szklanego, które wykazują się wysoką odpornością na działanie wilgoci, wody oraz ognia, umożliwiają również czyszczenie na mokro i szorowanie bez ryzyka wytarcia wzoru czy wypłowienia koloru.

Co to jest laminat na tapecie?

Laminowanie – nazywane czasem również, choć nieprawidłowo, werniksowaniem – to proces, który polega na pokryciu powierzchni wydrukowanej dekoracji bardzo cienką powłoką płynnego przezroczystego lakieru, który zastyga, tworząc wytrzymałą i zupełnie przezroczystą warstwę ochronną.

Jak dobrać kolor ścian do Fototapety?

Fototapeta a kolor ścian W pierwszej wersji postawmy raczej na pastelową lub czarno-białą fototapetę i ścianę przemalowaną na intensywny kolor lub odwrotnie: kolorową fototapetę i pastelową farbę na ścianach. Jeśli nasze wnętrze ma pełnić rolę głównie wyciszającą, relaksującą, sprawa wydaje się jeszcze łatwiejsza.

Jakie fototapety?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie: WINYLOWA FOTOTAPETA NA PODKŁADZIE FLIZELINOWYM, DODATKOWO POKRYTA POWŁOKĄ LAMINATU. Jest to materiał odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim, na wilgoć. Tak przygotowany nadruk zdjęcia lub wzoru będzie odpowiedni nawet do zastosowania pod prysznicem.

Co na ścianę w salonie zamiast obrazu?

Jeśli więc zastanawiasz się, co powiesić na ścianie w salonie zamiast obrazów, wybierz girlandę świetlną, którą przymocujesz na specjalnej masie mocującej, taśmie dwustronnej, kołkach. kotwach czy haczykach.

Czym pokryć ściany w pokoju?

Stare deski, cegła, beton dekoracyjny, gipsowe sztukaterie, panele z mchu – to tylko niektóre pomysły na wykończenie ściany w salonie.

Jaki kolor tapety do brązowych mebli?

Na przykład w sypialni z ciemnobrązowymi meblami warto pomalować ściany na zielono lub też przykleić tapetę przedstawiającą soczyście zielone rośliny. Doskonały kontrast dla brązowych mebli w sypialni będą stanowiły białe ściany i białe dodatki. W ten sposób uzyskamy czyste, eleganckie linie.

Jaka tapeta na ścianę do salonu?

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj podłoża tapety do salonu, warto pamiętać, że pomieszczenie to nie jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą, wilgoć czy zalanie. W tym przypadku najlepszym wyborem będą tapety flizelinowe, winylowe, tekstylne lub papierowe.

Jaka tapeta do białych ścian?

Białe ściany i kolorowa tapeta we wzory to połączenie, które będzie prezentowało się po prostu dobrze i estetycznie. Pamiętajmy jednak, że duży kontrast uwydatni wzory i sprawi, że tapeta stanie się dominującą dekoracją wnętrza – szczególnie jeśli dekorują ją kolorowe desenie.

Jaka tapeta do szarych ścian?

Pastelowe klimaty – idealne tapety do szarych ścian Pasują do stylu skandynawskiego, retro czy boho. Do jasnoszarych wnętrz możesz dobrać tapetę Abstrakcyjne pastelowe tło. Będzie dobrze prezentować się na ścianie za kanapą w salonie, w przedpokoju czy w nowoczesnej sypialni.

Z czym łączyć tapetę?

Jednak użycie już kilku tapet obok siebie wymaga wyczucia, tak by ściana z tapetami tworzyła spójną i harmonijną aranżację. Jak łączyć tapety ścienne? Możesz mieszać i zestawiać wzory. Dozwolone jest sąsiedztwo tapet w kratki, kropki, pasy czy kwiatki.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jaki kolor ścian w kuchni do kremowych mebli?

Jaka tapeta do małego salonu?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Ile za metr podłogi z OSB?
 • Cena wykonania podłogi z płyty OSB Ceny są różne, ale możesz spodziewać się opłaty w wysokości od 30zł do 60 zł za m2 podłogi w zależności od trudności realizacji oraz wielkości miejscowości.Ile kosztuje Równanie podłogi? Ile kosztuje 1 m2 płyty OSB? Deski , płyty na szalunki Płyty OSB od 10 do 30 mm różne wymiary , cena od 5 zł Ok 50 m2 Cena za m2 . Ile kosztuje płyta OSB na podłogę? Ile kosztu...


 • Ile kosztuje metr kwadratowy podłogi drewnianej?
 • Ile kosztuje ułożenie podłogi z desek? Zazwyczaj wynosi ok. 35-50 zł za metr kwadratowy. Trzeba również zaznaczyć opcjonalne wydatki, o których często zapominamy. Ile za m2 podłogi? Ile kosztuje metr kwadratowy parkietu dębowego? Jaka jest cena parkietu dębowego? Cena parkietu z dębu Pomimo doskonałych właściwości i walorów wizualnych, parkiet dębowy czy klepka dębowa nie należy do najtańszych i...


 • Ile czasu zajmuje wymiana podłogi?
 • W zależności od ilości podłogi montaż może zająć ekipie od jednego do kilku dni. Dlaczego tak krótko? Wszystko dzięki temu, że deski są wykańczane już na etapie produkcyjnym, gdzie są szlifowane i pokrywane impregnatem w postaci olejowosku. Dzięki tym zabiegom Twoja podłoga zaraz po montażu nadaje się do użytku.Ile trwa układanie podłogi? Samo położenie klepki potrwa 2 dni. W przypadku litego drew...


 • Ile kosztuje montaż podłogi w komfort?
 • Ile kosztuje położenie paneli w komforcie? A ile kosztuje taka usługa – to oczywiście uzależnione jest od firmy, jednak średnie ceny wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za metr. A więc w sumie około sześciuset pięćdziesięciu złotych. Ile kosztuje ułożenie podłogi z paneli w Polsce? Jeśli spojrzymy na tabelę całościowo, zobaczymy, że średnia cena wynosi 28,96 zł brutto za m2. Warto pa...


 • Ile kosztuje metr podłogi sosnowej?
 • Ile kosztuje metr kwadratowy podłogi dębowej? Cena za m2 parkietu dębowego jest uzależniona od rodzaju drewna dębowego. Im bardziej drewno egzotyczne i trudniej dostępne, tym cena za m2 będzie większa. Cena dobrej klasy podłogi dębowej zaczyna się od około 100 złotych za metr kwadratowy. Ile za m2 podłogi? Ile kosztuje ułożenie podłogi z desek? Zazwyczaj wynosi ok. 35-50 zł za metr kwadratowy. Tr...


 • Ile kosztuje podłoga na legarach?
 • Średnia cena montażu legarów podłogowych w całej Polsce wynosi 12,15 zł/m2 brutto.Ile kosztuje ułożenie podłogi na legarach? Średnia cena montażu legarów podłogowych w całej Polsce wynosi 12,15 zł/m2 brutto. Ile za m2 podłogi? Ile kosztuje ułożenie podlogi drewnianej? Zazwyczaj wynosi ok. 35-50 zł za metr kwadratowy. Trzeba również zaznaczyć opcjonalne wydatki, o których często zapominamy. Ile ko...


 • Jaka podłoga lakierowana czy olejowana?
 • Podłoga lakierowana jest odporna na zabrudzenia i łatwa w konserwacji. Widać jednak na niej zarysowania. Podłoga olejowana szybciej się brudzi od lakierowanej, ale jest za to bardziej naturalna w dotyku i mniej widać na niej zarysowania.Co lepsze deska olejowana czy lakierowana? Olej wnika w powierzchnię drewna, zabezpieczając je lepiej niż powierzchniowa warstwa lakieru. Drewno olejowane jest bar...


 • Co lepsze deska lita czy warstwowa?
 • Wszędzie tam, gdzie pomieszczenia są ogrzewane, lepiej sprawdzają się deski warstwowe. Są nawet lepsze niż lite drewno, które musi mieć odpowiednie nawilżenie w pomieszczeniu, aby się nie rozsychało. Do korytarza, pokoju dziecięcego czy schodów najlepiej wybrać deski z wierzchnią warstwą wykonaną z twardego drewna.Czym się rozni deska lita Od warstwowej? Podłoga lita i warstwowa są wykonane z drew...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas