• Home
 • Co zrobić aby pomieszczenie wydawało się wyższe?

Co zrobić aby pomieszczenie wydawało się wyższe?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Co zrobić aby pomieszczenie wydawało się wyższe?

Pomóc może umiejętne połączenie chłodnych i ciepłych barw. Dłuższe ściany pokryj farbą w kolorze chłodnym i jasnym – nie będą wówczas przykuwały uwagi, a jednocześnie sprawią, że wnętrze wyda się szersze, a co za tym idzie, bardziej rozległe. Krótsze ściany pomaluj farbą o barwie ciepłej i intensywnej.

Jak wydłużyć optycznie pomieszczenie?

Pomóc może umiejętne połączenie chłodnych i ciepłych barw. Dłuższe ściany pokryj farbą w kolorze chłodnym i jasnym – nie będą wówczas przykuwały uwagi, a jednocześnie sprawią, że wnętrze wyda się szersze, a co za tym idzie, bardziej rozległe. Krótsze ściany pomaluj farbą o barwie ciepłej i intensywnej.

Jak pomalować pokój przy niskim?

Najprostszą zasadą jest pomalowanie sufitu na jaśniejszy kolor niż ściany. Biel o chłodnym odcieniu na suficie zestawiona z mocniej zaakcentowanymi ścianami sprawi, że pomieszczenie wyda nam się wyższe. Pamiętajmy, że w niskich wnętrzach należy zrezygnować z sufitu podwieszanego.

Jaki karnisz do niskich pomieszczeń?

Ze względu na dostępność wielu modeli, karnisze sufitowe i ścienne można dobrać do pozostałeś aranżacji pokoju oraz rodzaju firan. W przypadku niewielkich i niskich pomieszczeń, lepszym rozwiązaniem będą karnisze sufitowe. Nie ograniczają one miejsc we wnęce, dlatego często są jedyną możliwością powieszenia firan.

Jakie zasłony do niskich pomieszczeń?

Jeśli mamy tapetę z pasami, zasłony powinny być gładkie i na odwrót. Jeszcze jednym trikiem może okazać się wymiana tradycyjnych drzwi wewnętrznych, na drzwi wysokie. Najlepiej, gdy będą one od podłogi, aż do sufitu, wtedy stworzą wrażenie wyższego pomieszczenia.

Jak powiększyć niski pokój?

Wystarczy przedłużyć kolor sufitu na ściany, tzn. pomalować kilkunastu lub kilkudziesięciocentymetrowy odcinek ścian tą samą farbą, co sufit. Dzięki temu wizualnie oddalimy sufit od podłogi. Jeśli nadal zastanawiamy się, jak optycznie podwyższyć sufit w niskim pomieszczeniu, pomyślmy o pomalowaniu ścian w pionowe pasy.

Jak wydluzyc niskie pomieszczenie?

Przy niskim i małym pokoju długie, zwisające z sufitu lampy sprawią, że wyda się on mniejszy. Najlepiej stosować lampy, które będą kierować światło na sufit. Powinniśmy wybierać oświetlenie z kloszami otwartymi do góry, co optycznie podwyższy pomieszczenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są mocowane do sufitu plafony.

Czy karnisze są modne?

Obecnie modne karnisze cechuje przede wszystkim prostota – ascetyczny wygląd przejawiający się w braku zdobień, klasyczne kolory i bezpieczne wykończenia. Na czasie są również listwy sufitowe, które łatwo ukryć. Dzięki nim zasłony zwisają na całej powierzchni ściany.

Co wybrać karnisz czy szyna?

Tradycyjne karnisze są uniwersalne, dekoracyjne i solidne, co oznacza, że są w stanie utrzymać nawet bardzo ciężkie zasłony i firany. Z kolei szyny sufitowe wyróżniają się niezwykłą lekkością, dzięki czemu nie dominują wystroju wnętrza. Dodatkowo są łatwe w montażu i można je dowolnie przycinać i łączyć.

Jakie zasłony powiększają pokój?

W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzają się zasłony z tiulu, organzy, woalu czy lnu - które pięknie powiewają przy wietrze oraz nadają wnętrzom lekkości i optycznie powiększają przestrzeń. Aby przestrzeń prezentowała się pięknie i elegancko powinna być dobrze rozplanowana oraz urządzona spójnie.

Jaki kolor scian w niskim pomieszczeniu?

Dobrym pomysłem na kolory ścian do małego pokoju są pastele i jasne barwy. Pionowe pasy mogą go optycznie powiększyć.

Jaki kolor ścian w niskim pomieszczeniu?

Dobrym pomysłem na kolory ścian do małego pokoju są pastele i jasne barwy. Pionowe pasy mogą go optycznie powiększyć.

Jak pomalować mały pokój żeby wydawał się większy?

Pierwsza, podstawowa reguła brzmi: jasny powiększa. Jeżeli chcemy, aby niewielkie wydawało się duże (a przynajmniej większe), pomalujmy je na jasne barwy. Dzięki stonowanym, nieintensywnym kolorom ścian mały pokój zyska przynajmniej kilka dodatkowych centymetrów.

Jak powiększyć pokój kolorami ścian?

Biel i różne jej odcienie to kolory, które wybieramy chcąc uzyskać największe optyczne powiększenie. Biel odbija największą ilość promieni słonecznych, maksymalnie rozświetla pomieszczenie sprawiając, iż wydaje się ono większe.

Jak urządzić niski salon?

Odwrócenie uwagi od niskiego sufitu – można to uczynić np. za pomocą kolorowego czy wzorzystego dywanu, podłogi o wyrazistym wzorze i kolorze. Elementy dekoracyjne – smukłe i wysokie wyciągną nam wnętrze w górę, odwrotnie owalne.

Jak pomalować wysoki salon?

W wysokich pomieszczeniach najważniejsze jest zniwelowanie efektu studni, optyczne obniżenie sufitu i sprawienie, że przestrzeń wyda się szersza. Najprostszą metodą na korekcję wnętrza jest pomalowanie sufitu o kilka tonów ciemniejszy odcień, niż wewnętrzne ściany.

Ile powinien wystawać karnisz za okno?

Niezależnie, czy montujesz go do ściany, czy sufitu, drążek powinien wystawać poza szerokość okna od 15 cm do 25 cm. Można więc przyjąć prosty wzór: długość drążka = szerokość ramy okna + od 30 do 50 cm. Same wsporniki należy montować minimum 5 cm nad oknem – tak, aby później bezproblemowo je otwierać.

Jaki karnisz pojedynczy czy podwójny?

Decyzja dotycząca ilości drążków lub ilości torów w szynach uzależniona jest tak naprawdę od jednego czynnika – tego, co planujemy powiesić w naszym oknie. Jeśli same firany lub zasłony – wystarczy nam karnisz pojedynczy, jeśli jedno i drugie – potrzebować będziemy podwójnego.

Ile kosztuje drewniany karnisz?

surowe drewno97,88 zł/szt. 240 cm97,88 zł/szt.

Jaki kolor karnisza do białych ścian?

Gdy chcemy zdecydować się we wnętrzu na białe ściany, wtedy świetnym wyborem będzie także karnisz biały. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać elegancki, jednolity efekt kolorystyczny.

Jaki karnisz na okno 150 cm?

Jaki karnisz do nowoczesnego salonu?

Wybierając średnicę karnisza, najchętniej zawieszaną w salonie jest fi 19. Jest to najbardziej optymalna średnica do każdego wnętrza, która prezentować się będzie idealnie również w salonach - pomieszczeniach o średniej i dużej wielkości.

Jak długa powinna być szyna sufitowa?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość 1 -2 cm krótszą od tej długości sufitu nad oknem - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.

Czy szyny sufitowe można przycinać?

Montaż szyny sufitowej – kiedy wiadomo, że się udało W wyniku tego może ona być za długa, co nie stanowi jednak dużego problemu – zawsze można ją przyciąć ponownie.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Czy lustro powiększa?

Jakie zasłony powiększają pokój?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Które ściany pomalować na ciemniejszy kolor?
 • Dobrym pomysłem będzie pomalowanie na ciemny kolor ściany prostopadłej do okna - w takim przypadku światło naturalne padające z boku doda wnętrzu dodatkowej głębi. Oryginalny wygląd przybierze także ciemna ściana z podświetlonymi wnękami lub z zamontowanymi na niej efektownymi oprawami świetlnymi.Która ściana w innym kolorze? Przyjęło się sądzić, że ciemne kolory przytłaczają wnętrze i optycznie j...


 • Jak dekoracyjnie pomalować ścianę?
 • Farba szybko wysycha, dlatego efekty dekoracyjne starajmy się wykonywać na obszarze dość niewielkim np. 50x50 cm. Po nałożeniu warstwy farby, rozpoczynamy pracę z kolejnym obszarem itd., aż nie pomalujemy całej ściany. W ten sposób nanosimy jedną lub dwie warstwy rozcieranej farby.Jak zrobić fajny efekt na ścianie? Doskonałym sposobem na nadanie wnętrzu bardziej indywidualnego charakteru jest zast...


 • Jak uzyskać efekt spękanej farby?
 • Decoupage efekt spękań: technika postarzania nadaje przedmiotom wyjątkowy charakter. Zasada uzyskania spękań decoupage jest prosta: na zdobioną powierzchnię nanosi się dwie warstwy lakieru o różnym czasie schnięcia, jeden po drugim w krótkim odstępie czasu. Lakier schnący szybko zacznie pękać i kurczyć się.Jak zrobić efekt starej farby? Chcąc uzyskać bardziej delikatny i subtelny efekt, wystarczy...


 • Czym wypełnić spękania dwuskładnikowe?
 • Możliwości jest sporo - do wyboru macie zarówno pasty satynowe, antyczne, woskowe, woski, pigmenty czy porporinę... Ja wybrałam pastę woskową w kolorze brudnego złota. Delikatnie wcieram ją w "rowki" uwidaczniając powstałą siateczkę spękań.Jak zrobić efekt spękania? Zasada uzyskania spękań decoupage jest prosta: na zdobioną powierzchnię nanosi się dwie warstwy lakieru o różnym czasie schnięcia, je...


 • Jak rozjaśnić ciemny korytarz?
 • Dobrym pomysłem, by rozjaśnić ciemny przedpokój jest pomalowanie ścian na kolory pastelowe, biele, beże i szarości. W ten sposób optycznie powiększymy korytarz, rozjaśnimy go i ożywimy.Czym rozjaśnić ciemny przedpokój? Dobrym pomysłem, by rozjaśnić ciemny przedpokój jest pomalowanie ścian na kolory pastelowe, biele, beże i szarości. W ten sposób optycznie powiększymy korytarz, rozjaśnimy go i ożyw...


 • Jak zrobić błyszcząca ścianę?
 • Jedną z metod uzyskania świetliście wykończonej ściany będzie zastosowanie błyszczącego pigmentu. Dodatkami powodującymi taki efekt będą np. brokat, pigment perłowy, srebrny, metaliczny, złoty czy też opalizujący. Daje to po naniesieniu na ścianę ciekawy efekt delikatnie mieniącej się mgiełki.Jak uzyskać efekt brokatu na ścianie? Najpierw należy ściany pokryć emulsją, a następnie po przeschnięciu...


 • Jak oświetlić ciemny korytarz?
 • Efekt rozświetlenia uzyskasz, malując pomieszczenie farbą transparentną, do której dodawane są drobinki pereł, złota lub srebra, dzięki czemu tak pomalowane ściany odbijają więcej światła. Jeśli masz drewnianą, ciemną boazerię, zerwij ją lub pomaluj na pastelowe kolory.Jaki kolor pasuje do ciemnego korytarza? Ściany ciemnego przedpokoju pomaluj na szarość rozbieloną lub ciepłą, piaskową. Unikaj na...


 • Jaki kolor ścian w korytarzu?
 • Jaki kolor ścian na korytarzu? Do takich wnętrz lepiej wybierać kolory jasne, chłodne, dodające „oddechu” i przestrzeni. Jakość farb powinna być wysoka, gdyż niewielkie wnętrze i jasna kolorystyka ścian, naraża je na zabrudzenia. Warto więc wybierać takie farby, które nie przyjmują brudu i w łatwy sposób pozwalają się go pozbyć. Jaki kolor do korytarza bez okna? Biel jako ponadczasowy kolor ścia...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas