• Home
 • Co postawić na komodzie w sypialni?

Co postawić na komodzie w sypialni?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Co postawić na komodzie w sypialni?

Komoda do sypialni może zostać przyozdobiona zegarem, wazonem z kwiatami lub ozdobnymi figurami. Warto też skusić się na szkatułki - będziemy mogli schować w nich dodatkowo nasze drobne rzeczy - biżuterię, zegarek lub leki. Komoda będzie tam wtedy wspaniałym meblem i przydatnym dodatkiem wraz z ozdobami.

Co postawić na białą komodę?

Wspaniale na komodzie prezentują się m.in. jaskry, róże czy też lewkonie, które najlepiej umieścić w szklanym wazonie. Na komodzie warto postawić również klasyczne, zielone rośliny, które stanowią ukojenie dla naszych oczu, a przy okazji produkują tlen i oczyszczają powietrze we wnętrzach.

Co może stac na komodzie?

Komoda świetnie sprawdza się jako miejsce do przechowywania ubrań, ręczników czy bielizny pościelowej. Można trzymać w niej dokumenty, zastawę stołową, a także rozmaite akcesoria. Wróćmy jednak do blatu mebla. Kilka dekoracji ustawionych na komodzie będzie kierowało spojrzenia właśnie w jej stronę.

Co powiesić nad komoda w sypialni?

Komoda jest niska, zatem możesz nad nią powiesić całą kolekcję oprawionych zdjęć rodzinnych, a na blacie postawić wysoki wazon z kwiatami.

Co obok komody?

Na komodzie obok ramki nie może zabraknąć, dekoracyjnej misy czy szkatułki, w której mogą być umieszczone rodzinne ordery, biżuteria, medale lub pamiątki z podróży. W bardzo prosty sposób, przy pomocy komody i kliku ważnych dla Ciebie rzeczy, możesz nadać wnętrzu rodzinny i bezpieczny klimat.

Co powiesić nad komoda w sypialni?

Komoda jest niska, zatem możesz nad nią powiesić całą kolekcję oprawionych zdjęć rodzinnych, a na blacie postawić wysoki wazon z kwiatami.

Jak urządzić komodę?

W nowoczesnym wnętrzu możesz zastosować stojące, czarne ramki, w których umieścisz czarno-białe zdjęcia. Idealny będzie też jeden większy plakat, na przykład z ważnym cytatem. Na komodzie wykorzystaj również aromatyczne ozdoby – świece sprawdzą się przecież nie tylko w sypialni, lecz także w pokoju dziennym.

Co ustawic na tacy?

Co ustawić na lustrzanej tacy? Świeże kwiaty, świece, ozdobne bibeloty (np. muszle). Świetnym pomysłem jest także zakupienie kilku podobnych tac w różnych rozmiarach i ustawianie ich jedna na drugiej.

Co można powiesić nad komodą?

Eleganckie lustro zawieszone nad komodą w salonie optycznie powiększy pomieszczenie i nada mu głębi. Nowoczesne lustra w bogato zdobionych ramach same w sobie są piękne i nie potrzebują już żadnego towarzystwa na ścianie. Dlatego jeśli wolisz jeden, ale jakże wyrazisty element nad komodą, postaw na lustro.

Co postawić na półce w salonie?

Ustaw na półce w salonie świeczniki, które delikatnie rozpraszają światło. Świeczniki w tym samym kolorze możesz postawić na stole lub stoliku kawowym. Niebanalne i bogato dekorowane osłonki na świece będą stanowić wyróżniającą się ozdobę. Rozstaw je na półkach na ścianie, umieść na szczycie komody lub na szafie.

Jaki obraz nad komodę?

Każdy styl ma swoje wymogi, dlatego wybór obrazów nad komody do salonu nie powinien być przypadkowy. Obraz nad komodą nie powinien być szerszy niż sam mebel i powinien być zawieszony przynajmniej ok. 30 cm nad nim, aby ewentualne przedmioty ustawione na blacie nie przysłoniły dzieła sztuki.

Co położyć na ścianę przy łóżku?

Wybierając dekorację ściany w sypialni, warto pomyśleć o ochronie ściany przy łóżku. Tapeta, fototapeta, naklejki, zabudowa, boazeria drewniana - wszystkie te pomysły na aranżację ściany w sypialni doskonale osłonią ścianę przed zabrudzeniami.

Co zamiast tapety w sypialni?

Na ścianie w sypialni doskonale sprawdzą się panele drewnopochodne, laminowane czy fornir. Można także zastosować surowe deski, panele ryflowane, płyty wiórowe czy coraz bardziej popularną w ostatnim czasie boazerię. Drewnem można wykończyć całą ścianę lub jedynie jej fragment.

Jakie komody do sypialni?

Jeśli Twoja sypialnia urządzona jest w stylu klasycznym lub rustykalnym, wybierz komodę brązową; komoda biała do sypialni sprawdzi się natomiast we wnętrzach w stylu skandynawskim lub niektórych pomieszczeniach w stylu glamour. Komody białe do sypialni mają połysk, który olśni każdego.

Co do sypialni zamiast komody?

Szafa do niewielkich pomieszczeń to na przykład model przesuwny, który nie wymaga dodatkowej przestrzeni, aby swobodnie dostać się do wnętrza. Szafa przesuwna w małej sypialni zazwyczaj zajmuje całą szerokość jednej ściany, warto również zdecydować się na model wysoki.

Co można postawić na komodzie w przedpokoju?

Co postawić na komodzie w przedpokoju? Jeżeli pozwala Ci na to miejsce, w korytarzu warto ustawić elegancką konsolę czy praktyczną komodę. Ich szuflady pomogą zapanować nad porządkiem, a blat będzie idealnym miejscem, na którym ustawisz i wyeksponujesz ciekawe ozdoby do przedpokoju.

Co postawić na komodach?

Majestatu dodają wnętrzom salonu strelicje, alokazje czy nawet filodendrony. Kwiaty we wnętrzach glamour często umieszczane są na komodach w eleganckich wazonach o ciekawych fakturach bądź też w modnych, ceramicznych donicach. We wnętrzach prowansalskich również warto umieścić cięte kwiaty w wazonach.

Co postawić na komodzie w pokoju?

Nie chodzi tutaj o małe figurki, porcelanowe słoniki, czy inne zbierające kurz przypadkowe przedmioty. Na komodzie postawić warto większe, ciekawie zaprojektowane rzeźby takie jak; szklane rośliny, posągi, gipsowe maski, czy ozdobne pudełka dekoracyjne.

Co można postawić na komodzie w przedpokoju?

Co postawić na komodzie w przedpokoju? Jeżeli pozwala Ci na to miejsce, w korytarzu warto ustawić elegancką konsolę czy praktyczną komodę. Ich szuflady pomogą zapanować nad porządkiem, a blat będzie idealnym miejscem, na którym ustawisz i wyeksponujesz ciekawe ozdoby do przedpokoju.

Czym Udekorowac komodę?

Na komodzie możemy umieścić świąteczny stroik, figurki elfów czy miniaturową choinkę. Sposobów na ozdobienie komody jest wiele. Mebel może stanowić świetne miejsce w salonie do wyeksponowania dekoracji oraz rodzinnych pamiątek. Pięknie udekorowana komoda stanie się wizytówką salonu!

Co powiesić nad komoda w sypialni?

Komoda jest niska, zatem możesz nad nią powiesić całą kolekcję oprawionych zdjęć rodzinnych, a na blacie postawić wysoki wazon z kwiatami.

Co postawić na komodzie w pokoju dziecka?

Do dziecięcego pokoju polecamy kosze z plastiku i materiału tekstylnego, które są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Takie organizery będą również ozdobą, więc możesz postawić je na widoku, np. na biurku, komodzie czy w wolnym kącie.

Co postawić na komodzie w jadalni?

Pomysły na ozdoby na komodzie – pomieszczenie ma znacznie Jak już wspomnieliśmy wygląd, przeznaczenie i styl całego pomieszczenia mają wpływ na to, co postawić na komodzie. W salonie i jadalni może to być kwiat w doniczce, kwiaty cięte w wazonie, rzeźba, świecznik, zegar czy patera z owocami.

Na czym postawić świeczkę?

Tu polecamy całą gamę metalowych lub ceramicznych świeczników lub podstawek pod świeczki.

Co położyć na stoliku kawowym?

Ozdoby na stolik kawowy – tace dekoracyjne W salonie można postawić na niej również świece, świeczniki, wazoniki, porcelanę, kamienie szlachetne, książki, figurki, skarby zdobyte w antykwariacie czy pamiątki z podróży. Pasują tu niemal wszystkie piękne drobiazgi, które chcesz wyeksponować.

Jak powiesić obraz nad komodą?

Jeden obraz zawieszony nad meblem powinien wisieć dokładnie pośrodku, a szerokość ramy lub calej galerii nie powinna być szersza niż sam mebel.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jak urządzić ciemna sypialnie?

Jaki kolor ścian do brązowych mebli sypialnia?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Co na ścianę zamiast lameli?
 • Alternatywą dla lameli mogą okazać się listwy ścienne. Odpowiedni dobór profilu pozwoli stworzyć z imitację lameli idealną do potrzeb i oczekiwań wizualnych. Wystarczy zamontować listwy ścienne pionowo, a nie poziomo jak dotychczas i cieszyć się niezwykle nowoczesnym, a niekiedy nawet awangardowym wykończeniem wnętrza.Jak tanim kosztem zrobić ściany? Jeśli szukasz materiału na tanie wykończenie śc...


 • Jak pomalować ścianę za łóżkiem?
 • Warto pamiętać, aby pozostałe ściany pomalować na jasny, neutralny kolor, dzięki czemu łóżko stanie się centralnym punktem sypialni, a intensywne barwy nie będą działały przytłaczająco. Decydując się na intensywny kolor za łóżkiem, utrzymajmy pozostałe ściany sypialni w spokojnej tonacji, fot.Czym ochronic ścianę przy łóżku? Popularnym sposobem zabezpieczania ściany przy łóżku jest zastosowanie ta...


 • Jak powiesić półkę nad łóżkiem?
 • Pamiętajmy jednak, że zasady montażu szafki nad łóżkiem są te same, co w przypadku półki — oba meble muszą zostać zamocowane powyżej wysokości naszej głowy tak, by dało się swobodnie pod nimi siedzieć.Jak zagospodarować ścianę nad łóżkiem? Jak ochronić ścianę przy łóżku? Wybierając dekorację ściany w sypialni, warto pomyśleć o ochronie ściany przy łóżku. Tapeta, fototapeta, naklejki, zabudowa, boa...


 • Co na ścianę z boku łóżka?
 • Wybierając dekorację ściany w sypialni, warto pomyśleć o ochronie ściany przy łóżku. Tapeta, fototapeta, naklejki, zabudowa, boazeria drewniana - wszystkie te pomysły na aranżację ściany w sypialni doskonale osłonią ścianę przed zabrudzeniami.Jak zabezpieczyć ścianę przy łóżku przed zabrudzeniem? Popularnym sposobem zabezpieczania ściany przy łóżku jest zastosowanie tapety lub fototapety na jej fr...


 • Jak zrobić ściany w sypialni?
 • Na ścianie w sypialni doskonale sprawdzą się panele drewnopochodne, laminowane czy fornir. Można także zastosować surowe deski, panele ryflowane, płyty wiórowe czy coraz bardziej popularną w ostatnim czasie boazerię. Drewnem można wykończyć całą ścianę lub jedynie jej fragment.Co na ścianę w sypialni za łóżkiem? Lamele w sypialni to dobry pomysł na ścianę za łóżkiem – dzięki temu podkreślisz i wyr...


 • Co dać na ścianę do sypialni?
 • Na ścianie w sypialni doskonale sprawdzą się panele drewnopochodne, laminowane czy fornir. Można także zastosować surowe deski, panele ryflowane, płyty wiórowe czy coraz bardziej popularną w ostatnim czasie boazerię. Drewnem można wykończyć całą ścianę lub jedynie jej fragment.Co położyć na ścianę przy łóżku? Wybierając dekorację ściany w sypialni, warto pomyśleć o ochronie ściany przy łóżku. Tape...


 • Co zrobić żeby ściana za łóżkiem się nie brudziła?
 • Popularnym sposobem zabezpieczania ściany przy łóżku jest zastosowanie tapety lub fototapety na jej fragmencie, co jest często wykorzystywane w pokojach dziecięcych. Wzory i kolory nie tylko maskują drobne zabrudzenia, ale ponadto odpowiedni, zmywalny materiał dodatkowo ułatwi utrzymanie czystości w pokoju.Co dać na ścianę żeby się nie brudziła? Farby emulsyjne (dyspersyjne) nadają się doskonale w...


 • Co na zagłówek do łóżka?
 • Na zagłówek do łóżka wybierz piankę tapicerską T14 lub T18. Jeśli będziesz często korzystać z wezgłowia, lepiej sprawdzą się gąbki o większej gęstości. Polecamy modele T25 i T35.Jak ozdobić zagłówek łóżka? Na drewniany zagłówek łóżka w sypialni szyjemy pokrowiec z tkaniny. Żeby nie wyglądał smutno i nudno, możemy go udekorować np. kwiatami z filcu. Aplikacje mogą być przestrzenne, tworzą ciekawą f...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas