• Home
 • Co na ścianę w kuchni nad zlewem?

Co na ścianę w kuchni nad zlewem?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Co na ścianę w kuchni nad zlewem?

Polecamy szkło. W ostatnich latach zyskało niezwykłą popularność, montuje się je na ścianie. Zwykle jest to szkło hartowane, bezpieczne i odporne na zabrudzenia i uszkodzenia. Podobnie jak płytki, nie chłonie ono wilgoci, co jest dużym atutem w tak szczególnym miejscu, jakim jest sąsiedztwo zlewu.

Co zamiast płytek nad zlewem?

Coraz większą popularnością cieszą się panele ścienne, blacha, beton, tynk strukturalny, drewno, a nawet tapety. Pozwalają one na urządzenie nietuzinkowego wnętrza w każdym stylu, a co najważniejsze są praktyczne i funkcjonalne.

Co na ścianie w kuchni zamiast płytek?

Tapety, farby, szkło, beton, cegła, naturalne drewno – możliwości jest wiele. Jeżeli zależy Ci na obniżeniu kosztów remontu, optymalnym rozwiązaniem będą farby i tapety.

Co zamiast płytek płytek nad blatem płytki do kuchni na ścianę?

Coraz częściej na ścianie nad blatem w kuchni pojawia się zmywalna tapeta, odporna na wilgoć i niepalna - winylowa albo z włókna szklanego. Winylowe przeznaczone do miejsc mokrych, mają wierzchnią warstwę grubszą i gąbczastą, dzięki czemu są odporne na szorowanie; te z włókna szklanego trzeba jeszcze pomalować.

Co na ścianę w kuchni żeby się nie brudziła?

Farbą z palety marki Śnieżka, przeznaczoną do malowania ścian w kuchni jest Śnieżka Plamoodporna. To matowa lateksowa farba do wnętrz, odporna na plamy, zmywanie i szorowanie – idealnie więc sprawdzi się w roli farby, która zabezpieczy ścianę przy stole kuchennym.

Co można dać na sciane w kuchni między meblami?

Klasyczne płytki na ścianę nad blatem do kuchni Można stwierdzić, że kuchenne płytki ceramiczne to wnętrzarski klasyk. Ponadczasowe, trwałe i odporne na zabrudzenia dzięki szkliwionej powierzchni, dostępne w wielu kolorach, wzorach oraz rozmiarach idealnie sprawdzają się na ścianie między meblami kuchennymi.

Co na ścianę nad umywalka?

Ścianę wokół umywalki najczęściej wykańcza się płytkami ceramicznymi – zabezpieczą one ścianę przed wilgocią, a ponieważ na zachlapanie narażona jest ściana w pobliżu umywalki, nie musimy układać płytek do samego sufitu.

Co na ścianę w kuchni bez górnych szafek?

Pusta ściana to także okazja do położenia oryginalnej tapety, ceramicznej mozaiki, cegły dekoracyjnej lub zamontowania minimalistycznego, poziomego okapu. Nad dolnymi szafkami mogą zwisać również oryginalne lampy, które nie tylko doświetlą pomieszczenie, ale staną się elementem dekoracyjnym.

Co powiesić na ścianie nad stołem?

Nad stołem zawieszajmy lustra pod kątem. Dzięki temu będą pięknie odbijać zarówno dekoracje stołu, jak i serwowane na nim posiłki.

Co powiesić w kuchni nad stołem?

Możliwości jest mnóstwo – piękny krajobraz, zwierzak, rośliny lub dowolne hobby mogą być znakomitym pomysłem na to, co na ścianę nad stołem w kuchni warto położyć. Będzie to świetny sposób, by wyrazić siebie – swój zmysł estetyczny i poczucie piękna, a także zainteresowania i hobby swoje lub innych członków rodziny.

Czym zabezpieczyć ścianę przed obiciem?

Kamienna ściana, podobnie jak równie popularne cegły lub płytki klinkierowe, zabezpiecza ścianę nawet przed obiciem ciężkimi meblami. Kamień dekoracyjny może mieć dowolny kolor – zwykle są to różne odcienie beżu lub szarości, ale w sklepach nie brakuje kamiennych płyt w barwach, które wcale nie nawiązują do natury.

Co można położyć na ściany w kuchni?

Jeśli zastanawiasz się, co przykleić na ścianę w kuchni – pełne kolorów wzorzyste tapety nigdy nie wychodzą z mody! Najpopularniejszym wyborem są tapety winylowe, którym niestraszne są zabrudzenia, wilgoć i tłuste plamy.

Jak wykorzystać przestrzeń nad szafkami w kuchni?

Przestrzeń nad szafkami kuchennymi Na szafkach z powodzeniem można umieścić efektowne organizery czy pojemniki, w których znajdować się będą zapasy lub rzadko używane akcesoria kuchenne. Można tam także stworzyć efektowną ekspozycję rodzinnych kolekcji, czy pamiątek, które jeśli dodatkowo podświetlimy zachwycą każdego.

Co między białymi szafkami w kuchni?

Aranżacje białej kuchni W nowoczesnej kuchni zazwyczaj stosuje się proste geometryczne szafki z mocno połyskliwymi frontami. Przestrzeń między szafkami wykańcza się szkłem, blachą, kamieniem lub tapetą.

Co nad blatem w kuchni?

Nad kuchennym blatem sprawdzają się tapety winylowe albo tapety z włókna szklanego. Jeśli chcemy położyć nad blatem w kuchni zwykłą tapetę, albo fototapetę, zabezpieczmy ją szkłem. By uniknąć efektu sterylności, białą kuchnię możemy przełamać na przykład wyspą z ciemniejszym blatem.

Co zamiast panelu szklanego do kuchni?

Płytki ceramiczne Znajdziemy zarówno mozaiki o ciekawych efektach, jak i płytki szklane czy też te imitujące kamień, beton lub naturalną cegłę. Coraz częściej wykorzystywane są także w kuchniach płytki metalowe lub też z drewna czy elementów drewnopochodnych.

Jaka farba nad blatem kuchennym?

Drugim, bardzo popularnym obecnie trendem jest farba tablicowa. W kuchni nad blatem bardzo często stosuje się takie rodzaje wykończenia, które szybko się myje i łatwo konserwuje. Farba tablicowa dorównuje wygodą szklanym panelom. Jest przy tym bardzo elegancka i daje efekt aksamitnego, matowego wykończenia wnętrza.

Jaka tapeta do kuchni zamiast płytek?

W kuchni sprawdzają się tapety winylowe, na flizelinie, szklane, zmywalne czy 3d. Mnogość wzorów sprawia, że tapeta do kuchni zamiast płytek sprawdzi się we wnętrzach o różnej stylistyce.

Co zamiast płytek nad zlewem?

Coraz większą popularnością cieszą się panele ścienne, blacha, beton, tynk strukturalny, drewno, a nawet tapety. Pozwalają one na urządzenie nietuzinkowego wnętrza w każdym stylu, a co najważniejsze są praktyczne i funkcjonalne.

Co zamiast płytek płytek nad blatem płytki do kuchni na ścianę?

Coraz częściej na ścianie nad blatem w kuchni pojawia się zmywalna tapeta, odporna na wilgoć i niepalna - winylowa albo z włókna szklanego. Winylowe przeznaczone do miejsc mokrych, mają wierzchnią warstwę grubszą i gąbczastą, dzięki czemu są odporne na szorowanie; te z włókna szklanego trzeba jeszcze pomalować.

Czym zabezpieczyć ścianę nad kuchenką?

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest szklana płyta ochronna, którą można położyć na kuchence lub oprzeć o ścianę. Farba do kuchni to również jedno z łatwiejszych rozwiązań, ale musimy pamiętać, aby wybrać taką, która będzie całkowicie odporna na szorowanie na mokro.

Jaka tapeta do kuchni zamiast płytek?

W kuchni sprawdzają się tapety winylowe, na flizelinie, szklane, zmywalne czy 3d. Mnogość wzorów sprawia, że tapeta do kuchni zamiast płytek sprawdzi się we wnętrzach o różnej stylistyce.

Co zamiast kamienia na ścianę?

Ponieważ takie rozwiązanie jest dosyć drogie, coraz częściej kupujemy doskonałe imitacje kamieni. Najpopularniejsze są płytki gresowe, ceramiczne, betonowe lub gipsowe. Rozwiązanie takie jest lżejsze i poszerza możliwości jego zastosowania na różnych konstrukcjach ścian.

Jak wykończyć blat kuchenny przy ścianie?

Do najpopularniejszych sposobów łączenia blatu i ściany w kuchni należy wypełnienie szczelin silikonem, zabudowanie płytkami oraz wstawienie między szczelinę specjalnej listwy przyblatowej.

Co nad wannę zamiast płytek?

Najlepszym wyborem są tapety winylowe lub z włókna szklanego. Są one odporne na wilgoć i proste w utrzymaniu w czystości. Tapety winylowe, jak nazwa wskazuje, pokryte są specjalną warstwą winylu. Jest to odporne na czyszczenie i wodę tworzywo sztuczne.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jaka podłoga najtrwalsza?

Jakie są modne kolory ścian do sypialni?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Komu należą się dopłaty na węgiel?
 • Dodatek węglowy – jak sama nazwa wskazuje – ma być wsparciem pieniężnym na węgiel. Dlatego będzie on przysługiwać wszystkim osobom, które zamieszkują gospodarstwa domowe i ogrzewają je węglem kamiennym, brykietem oraz pelletem (powinny składać się co najmniej w 85% z węgla kamiennego).Kto dostanie 3000 dopłaty do węgla? Poszczególne gospodarstwa domowe tam zameldowane ogrzewają się oddzielnym źród...


 • Czy dodatek węglowy dla mieszkańców bloku?
 • Mieszkańcy bloków ogrzewanych piecem węglowym, zgłoszonym do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, mogą starać się o 3.000 zł, a dodatek jest należny każdemu gospodarstwu domowemu, a nie jeden dla całego budynku.Czy mieszkając w bloku przysługuje mi dodatek węglowy? Mieszkańcy budynków wielorodzinnych (np. bloków) są uprawnieni do dodatku węglowego, gdy ogrzewany jest paliwami stałymi poprzez...


 • Czy można dostać dodatek węglowy na dwa domy?
 • Gmina zweryfikuje, czy rodziny pod jednym dachem otrzymają kilka dodatków. Do tej pory w przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku węglowego złożyło więcej niż jednego gospodarstwo domowe zamieszkujące pod tym samym adresem, to dodatek węglowy jest wypłacany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy.Ile osób z domu może dostac dodatek węglowy? Czy jedna osoba może dostać dwa dodatki węglowe?...


 • Komu 3 tys na węgiel?
 • Kto dostanie 3000 dopłaty do węgla? Poszczególne gospodarstwa domowe tam zameldowane ogrzewają się oddzielnym źródłem ciepła zasilanym węglem. Jeśli w nieruchomości zainstalowanych jest więcej niż jeden piec na węgiel, dodatek 3000 zł należy się dla każdej z rodzin, która korzysta z osobnego źródła ogrzewania. Dlatego będzie on przysługiwać wszystkim osobom, które zamieszkują gospodarstwa domowe...


 • Ile dni na wypłatę dodatku węglowego?
 • Ile czasu ma gmina na wypłatę dodatku węglowego? Zgodnie ze zmianą ustawy o dodatku węglowym wprowadzoną w ustawie o wsparciu odbiorców ciepła, gminy mają na jego wypłatę do dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Po jakim czasie wypłacają dodatek węglowy? 6 дней назад Jak sprawdzić czy dodatek węglowy został przyznany? Ile się czeka na dodatek osłonowy? Czy gminy dostały już pieniądze na wypłatę do...


 • Kto dostanie 3 tys na węgiel?
 • Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł, które przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym główne źródło ogrzewania zasilane jest węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającym co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Kto dostanie 3000 dopłaty do węgla? Poszczególne gospodarstwa domowe tam zameldowane ogrzewają się oddzielnym źródłem ciepła zasilanym węglem. Jeśli w n...


 • Kiedy wejdzie w życie ustawa o dodatku węglowym?
 • Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 3000 zł mające zrekompensować wzrost cen węgla i uchronić najbiedniejszych obywateli przed ubóstwem energetycznym. Nowelizacja weszła w życie w czwartek, 3 listopada; tekst ustawy w załączniku pod artykułem.Kiedy weszła w życie ustawa o dodatku węglowym? Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 3000 zł mające...


 • Czy przysługuje dodatek węglowy gdy dom ogrzewany jest węglem i drewnem?
 • Dodatek węglowy przysługuje na kocioł wielopaliwowy, ale pod pewnym warunkiem. Dodatek węglowy może zostać przyznany również, gdy źródłem ogrzewania jest kocioł wielopaliwowy, który zgodnie z deklaracją w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zasilany jest węglem i drewnem kawałkowym.Czy można dostać dodatek na węgiel i drewno? Dofinansowanie do drewna w wysokości 1000 złotych otrzymają wszysc...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas