• Home
 • Co modne między szafkami w kuchni?

Co modne między szafkami w kuchni?

Marek Kovalsky. Ekspert od mebli
Zapytaj nas!

Co modne między szafkami w kuchni?

Coraz częściej za to zamiast ceramiki między szafkami umieszczane są panele szklane. Mogą to być małe płytki dekoracyjne, lub duże szklane tafle, nierzadko z naniesionym po spodniej stronie wzorem. Na pewno jest to rozwiązanie praktyczne – łatwe do utrzymania w czystości i trwałe.

Co zrobić między szafkami w kuchni?

Gotowe panele szklane to popularny sposób na wykończenie ściany między blatem a szafkami. Idealnie gładka, jednolita tafla szkła nie absorbuje zabrudzeń, jest łatwa do utrzymania w czystości, a co za tym idzie wysoce higieniczna. Podobnie jak płytki pozwala uzyskać różne efekty dekoracyjne.

Co zamiast płytek między szafkami w kuchni?

Coraz większą popularnością cieszą się panele ścienne, blacha, beton, tynk strukturalny, drewno, a nawet tapety. Pozwalają one na urządzenie nietuzinkowego wnętrza w każdym stylu, a co najważniejsze są praktyczne i funkcjonalne.

Jakie są modne fronty kuchenne?

Z pewnością wśród silnych trendów znajdziemy szlachetne materiały takie jak drewno, marmur i inne odmiany kamienia. Nadal modne będą również mocne, nasycone kolory, które dodają charakteru. Przez cały rok królować będzie zieleń, zwłaszcza ta w postaci roślin.

Jakie modne kolory mebli kuchennych?

Świeże i jasne barwy Modne kolory mebli kuchennych biorą pod uwagę taką wielkość, dlatego jednym z trendów są jasne barwy. W zależności od stylu aranżacji możesz zdecydować się na biel, szarość, pastelowe odcienie bądź beż. W takim przypadku postaw na jeden wyrazisty akcent, który doda wnętrzu charakteru.

Jakie kolory modne w kuchni?

Najmodniejsze kolory w kuchni, to oczywiście, tak jak w pozostałych pomieszczeniach: zieleń, niebieski, fiolet, róż, a nawet czerwień. Jeśli jednak nie jesteście aż tak odważni lub po prostu nie widzicie takich kolorów w swojej kuchni, postawcie jedynie na drobne elementy w mocniejszej barwie.

Jaki kolor mebli jest teraz modny?

Co między blatem a szafkami w kuchni?

Przestrzeń między blatem a szafkami w kuchni najczęściej aranżowana jest z wykorzystaniem płytek ceramicznych. To doskonały wybór, gdyż łatwo utrzymać je w czystości.

Co to jest blenda w szafce?

Blenda – to dodatkowy element mebla w formie listwy wykonany najczęściej z tego samego materiału co fronty, który ma za zadanie np. oddzielenie szafki kuchennej od ściany lub oddzielenie dwóch przeciwległych szafek od siebie.

Co na ścianę w kuchni tanio?

Najtańszy sposób na ścianę w drewnie to popularne panele ścienno-podłogowe drewniane lub panele ścienne laminowane. Panel przyklejamy do ściany a, brzegi w miejscu połączeń z innymi materiałami należy zabezpieczyć np. listwą z metalu.

Co na ścianę w kuchni żeby się nie brudziła?

Farbą z palety marki Śnieżka, przeznaczoną do malowania ścian w kuchni jest Śnieżka Plamoodporna. To matowa lateksowa farba do wnętrz, odporna na plamy, zmywanie i szorowanie – idealnie więc sprawdzi się w roli farby, która zabezpieczy ścianę przy stole kuchennym.

Co dać na ścianę żeby się nie brudziła?

Najbardziej podstawowym jest wybór wysokiej jakości farby. Nowoczesne farby zawierają często składniki, które powodują, że są one hydrofobowe i nie przywierają do nich zanieczyszczenia. Pomalowanie ściany taką farbą spowoduje, że będzie się ona mniej brudzić, a jej wyczyszczenie będzie łatwiejsze.

Co można położyć na ścianę w kuchni zamiast płytek?

Tapety, farby, szkło, beton, cegła, naturalne drewno – możliwości jest wiele. Jeżeli zależy Ci na obniżeniu kosztów remontu, optymalnym rozwiązaniem będą farby i tapety.

Jak dobrze zaprojektować kuchnie?

Jakie kolory modne w kuchni?

Najpopularniejsze są nowoczesne białe kuchnie, chociaż te w stylu skandynawskim, prowansalskim czy glamour również mają wielu zwolenników. Ciekawą alternatywą dla białej kuchni są kuchnie w neutralnych kolorach jak np. Beż czy szarość.

Czy białe meble w kuchni są praktyczne?

Niezaprzeczalnym atutem białych mebli kuchennych jest fakt, że doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, rozjaśniając i optycznie powiększając wnętrze. Biel stwarza wrażenie lekkości i czystości oraz pozwala z łatwością przeprowadzać częste zmiany wystroju poprzez zastosowanie kolorowych dodatków czy sprzętów.

Czy luki w domu są modne?

Tak, tak - wiele wnętrz do dziś zachowało ten relikt z przeszłości jakim była półokrągła, misternie wyżłobiona ścianka. Choć przez wiele lat były symbolem kiczu, dziś łuki zyskują drugą młodość i zawitały na salony w nowej odświeżonej formie.

Jaki kolor mebli kuchennych jest praktyczny?

W przypadku słabo oświetlonych i niewielkich kuchni należy brać pod uwagę to, żeby optycznie rozjaśnić wnętrze oraz powiększyć przestrzeń. W tej sytuacji z pomocą przychodzą jasne, pastelowe lub białe meble kuchenne.

Poniżej znajdziecie dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jaką farbę wybrać do kuchni?

Jaki kolor farby do małej kuchni?

Masz dość szukania wideo na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Bardzo dziękujemy za opinie!

Masz więcej pytań? Złóż wniosek!

FAQ na ostatni dzień

 • Jak obliczyć ile metrów ma ściana?
 • Trzeba zmierzyć wysokość oraz szerokość każdej ściany i je przez siebie pomnożyć, a następnie odjąć powierzchnię okien i drzwi.Jak zmierzyć ile metrów ma pokój? Aby obliczyć metraż pokoju musimy po prostu zmierzyć jego długość i szerokość. Mierzymy długość jednej ściany i mnożymy przez długość drugiej. Jeżeli więc mamy pokój, w którym jedna ściana ma 6m, a druga 5m to całe pomieszczenie ma powierz...


 • Ile farby na pokój 12m2?
 • Jak obliczyć m2 ścian do malowania kalkulator? Musisz zmierzyć szerokość ścian, a następnie wynik pomnożyć przez wysokość ścian. Będzie to całkowita powierzchnia ścian. Określając ilość farby, jaka wystarczy do pomalowania, powinno się obliczyć też powierzchnię okien oraz drzwi. Ile metrów z litra farby? Jeżeli opisana przez producenta wydajność farby wynosi np. 14m2/L, to oznacza, że będziesz pot...


 • Jak obliczyć powierzchnię ściany w m2 kalkulator?
 • Metry kwadratowe – prosty wzór do obliczania oblicza się, mnożąc szerokość i długość danego obszaru – może to być konkretna ściana, podłoga, a także całe pomieszczenie. Wystarczy przemnożyć szerokość przez długość, aby otrzymać wymiary w metrach kwadratowych.Jak obliczyć metry kwadratowe ściany kalkulator? Metry kwadratowe – prosty wzór do obliczania oblicza się, mnożąc szerokość i długość danego...


 • Jak obliczyć metry sześcienne pokoju kalkulator?
 • Szerokość w metrach pomnożona przez długość w metrach pomnożona przez wysokość (grubość) w metrach. Wynikiem jest objętość w metrach sześciennych.Jak obliczyć metry sześcienne kalkulator? Aby obliczyć objętość w metrach sześciennych pomnóż długość * szerokość * wysokość wyrażone w metrach. Jak obliczyć ile metrów sześciennych ma pokój? Najprościej jest zmierzyć i policzyć metraż pomieszczeń, które...


 • Jak wyliczyć ilość farby?
 • Mając policzoną powierzchnię ścian łatwo jest oszacować ilość potrzebnej farby. Wystarczy podzielić ilość metrów przez wydajność podaną przez producenta na opakowaniu. Jeśli planujemy malowanie dwukrotne powierzchni, otrzymany wynik należy oczywiście pomnożyć przez dwa. Jak obliczyć m2 ścian do malowania kalkulator? Musisz zmierzyć szerokość ścian, a następnie wynik pomnożyć przez wysokość ścian....


 • Jak obliczyć ilość potrzebnej farby?
 • Mając policzoną powierzchnię ścian łatwo jest oszacować ilość potrzebnej farby. Wystarczy podzielić ilość metrów przez wydajność podaną przez producenta na opakowaniu. Jeśli planujemy malowanie dwukrotne powierzchni, otrzymany wynik należy oczywiście pomnożyć przez dwa. Ile farby na 30 m2? 10,4 m2 + 7,8 m2 + 12m2 = 30,2 m2 – taką powierzchnię pokryjesz podczas malowania farbą. Jeżeli opisana prze...


 • Jak obliczyć koszt malowania?
 • Zmierzmy długości wszystkich ścian oraz ich wysokość. Przemnóżmy te dwie wartości – otrzymany wynik to powierzchnia ścian. Oddzielnych obliczeń wymaga sufit, ponieważ zazwyczaj malujemy go na inny kolor niż ściany. Pamiętajmy, aby od uzyskanego wyniku odjąć powierzchnię okien oraz drzwi. 2-3 krotne malowanie ścian farbą białą to około 10 – 14 zł/m2, 2-3 krotne malowanie ścian farbą kolorową to oko...


 • Ile to jest 1 Metr kwadratowy?
 • Co to jest metr kwadratowy? Metr kwadratowy jest jednostką miary powierzchni o kształcie kwadratu o bokach 1 metra długości. Jest on więc równy polu kwadratu o wymiarach 1 metr x 1 metr.Ile m to 1m kwadratowy? Metr kwadratowy - definicja Metr kwadratowy jest jednostką miary powierzchni o kształcie kwadratu o bokach 1 metra długości. Jeden metr kwadratowy jest równy polu kwadratu o wymiarach 1 metr...


Komentarze

Zostaw komentarz

<
Napisz do nas